Ortiz nebude boxovat s Hrgovičem!

Joseph Parker vs Dereck ChisoraTým kubánského boxera oznámil, že si Luis Ortiz odnesl ze zápasu s Charlesem Martinem zlomeninu ruky a nemůže tak boxovat v hlavním eliminačním zápase IBF s Filipem Hrgovičem! Organizace oslovila Josepha Parkera!

Filip Hrgovič a Luis Ortiz dostali v neděli od organizace IBF tři dny na to, aby potvrdili, zdali se spolu chtějí v závěrečném eliminátoru utkat. Vítěz bude oficiálním vyzývatelem světového šampióna, kterým je aktuálně Ukrajinec Oleksandr Usyk. Podrobnosti ZDE.

Nyní už je jasné, že se zápas konat stoprocentně nebude, protože dvaačtyřicetiletý kubánský „king Kong“ si odnesl z těžkého duelu s Američanem Charlesem Martinem zlomeninu ruky a nebude moci několik měsíců boxovat.

Luis Ortiz vs Charles Martin

IBF původně zamýšlela, že v případě nenastoupení jednoho z boxerů do zápasu bude automaticky druhý stanoven jako povinný vyzývatel. Ale z důvodu toho, že šampión Oleksandr Usyk má před sebou ještě odvetu s Anthony Joshuou a pravděpodobně také sjednocující duel s Tysonem Furym, tak organizace určila do eliminačního souboje Novozélanďana Josepha Parkera.

Devětadvacetiletý bývalý světový šampión Joseph Parker (30-2-0, 21 KO) je v žebříčku organizace IBF hned pod Luisem Ortizem a bylo to tak logické rozhodnutí. Parker má aktuálně i skvělou formu poté, co dvakrát přetlačil na body britského tvrďáka Derecka Chisoru.

Filip Hrgovic

Parkerův tým by se měl vyjádřit nejpozději do konce týdne a oznámit, zdali má o zápas zájem či nikoliv. Pokud by neměl o zájem zápas dalšími v pořadí jsou Tony Yoka, Agit Kabayelnebo Murat Gassiev.


Knockout roku – Jiří Procházka ⇒ ZDE
Žebříčky organizací WBA, WBO, WBC a IBF ⇒ ZDE
Don King opět odstavil Manuela Charra ⇒ ZDE
Canelo nechává výběr soupeřů na trenérovi ⇒ ZDE
Neskutečná štípaná Vykhryst vs Kiladze ⇒ ZDE
Jake Paul brutálně sestřelil šampióna UFC ⇒ ZDE
Kdo je Jake Paul? ⇒ ZDEPřidat na Seznam.cz
Každý si může domovskou stránku Seznam.cz přizpůsobit dle svého gusta. Jednotlivé boxy mají několik možností nastavení:
Přesunutí na libovolnou pozici
Nastavení obsahu
Přidání nebo odebrání boxu


Přidat na Seznam.cz