Ortiz je připravený na Ruize, ale bývalý šampion se raději vrátí do ringu s Arreolou!

Před několika dny rezonovaly zákulisím profesionální boxu zajímavé zprávy o možném souboji mezi Luisem „King Kong“ Ortizem (31-2-0, 26 KO) a Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO). Vše nakonec bude jinak!

„Andy Ruiz je dobrý boxer. Porazil Anthonyho Joshuu a ukázal světu, že se s ním musí počítat. Ale já nejsem Joshua. Neběhám po ringu. Upřednostňuji skutečný boj. Chci se vrátit do ringu a doufám, že se tak stane velice brzy. Můžu si to klidně s Andym rozdat, pokud o to má zájem.“ – Prohlásil odhodlaně čtyřicetiletý kubánský veterán, který tak reagoval na zprávy o jeho možném střetu s o deset let mladším Američanem s mexickými kořeny. Jenže tyto informace se nepotvrdili a nyní je situace zcela jiná.

Bývalý světový šampion těžké váhy a aktuální pětka Andy Ruiz se zřejmě rozhodne spíše pro svého krajana, který má taktéž mexické kořeny, Chrise „The Nightmare“ Arreolu (38-6-1, 33 KO). Osmatřicetiletý Američan aktuálně okupuje jednačtyřicátou příčku světového žebříčku a svůj posledním souboj s Adamem Kownackim prohrál. Ovšem je potřeba podotknout, že Arreola v tomto duelu předvedl hodně kvalitní výkon a nakonec padl s polským chasníkem až na body v poměru 2x 117-111 a 118-110. Ortiz si tedy na svůj další duel bude muset ještě nějakou dobu počkat.