Ortel smrti nebo další zápas v UFC? Peštu čeká 15. ledna Oleinik!

Viktor Pešta vs Alexey OleinikUdrží se Viktor Pešta v největší lize MMA na světě? Nebo to bude jeho poslední zápas pod hlavičkou UFC? Na to vše nalezneme odpověď po zápase, který Viktora čeká již 15. ledna s Alexeyem Oleinikem.

Viktor Pešta narozený 15. července 1990 v Příbrami je momentálně jediným českým zástupcem v největší MMA lize světa UFC, kam se dostal v roce 2014. Před podepsáním této smlouvy se Viktor stal šampionem organizace GCF, kdy dlouhodobého šampiona Lukáše Ťupu sesadil svojí vlastní technikou, kterou nazývá Bába pod kořenem. Po té už vše nabralo směr Amerika a UFC. Doma trénoval Viktor pod taktovou Penta Gym, střídavě pak působil ve švédském MMA klubu, All Stars Training Center. V USA zakotvil v Alliance Gymu, aby následně přešel pod Blackzilians, kde působí do dnes.

Viktor Pešta

V prvním zápase v UFC, narazil na skvělého ruského borce Ruslana Magomedova, který je stále v UFC neporaženým borcem. Jednalo se o turnaj UFC Fight Night 41, který se konal 31.5.2014 a Viktor bohužel padl jednoznačně na body ve třech kolech. O půl roku později dostává Pešta možnost na nápravu své reputace a je mu předhozen další ruský zápasník Konstantin Erokhin. Pro Erokhina jde o debut v UFC. Viktor si jej s přehledem pohlídá a tři kola trvající bitvu opanuje jednoznačně na body. Srovnává tak svoji bilanci v UFC na 1:1.

Viktor Pešta vs Alexey Oleinik

Následují však dvě další prohry. Na UFC 192, kde v hlavním zápase se utkali dva velcí bojovníci, Gustafsson a Cormier o titul polotěžké váhy, dostává Viktor obrovského Derricka Lewise. „The Black Beast“, jak si Lewis přezdívá, zdobí brutální síla a ohromná váha. Pro Viktora nic snadného a i když český bojovník srdnatě bojoval, ve třetím kole odešel fyzicky a 190 centimetrů vysoký a bez mála 120 kilo vážící Lewis jej ukončuje TKO. Následuje však ještě drtivější prohra. Po nevydařeném debutu s Timothym Johnsonem, dostává Marcin Tybura možnost vše napravit právě s českým válečníkem a nutno dodat, bohužel, že se toho zhostil na výbornou. Nejen že Peštu v úvodním kole k ničemu nepustil, ale v druhém kole jej uspal nádherným head kickem.

Viktor Pešta

Nyní tak bojovníka v českých barvách čeká souboj o udržení v UFC. Původně měl být jeho soupeřem „Polský Pitbull“ Damien Grabowski, kterému se v zámoří zatím příliš nedaří. Oba zápasy v UFC prohrál v prvním kole KO nebo TKO. Bohužel se Grabowski zranil a nahradil jej velmi zkušený a nepříjemný ruský borec Alexey Oleinik, který za svoji bohatou MMA kariéru nasbíral 50 vítězství a pouhých 10 porážek. Jeho posledními skalpy jsou Mirko „CroCop“ Filipovič a v UFC pak dvojice Hamilton, Rosholt. Následně pak Oleinik padl ve velmi vyrovnané bitvě s Danielem Omielanczukem. Zvládne šestadvacetiletý rodák z Příbrami porazit ruského veterána? Věříme, že Viktor Pešta do toho dá všechno a všichni fanoušci z České republiky mu budou 15.1.2017 držet pěsti!

Viktor Pešta vs Alexey OleinikViktor Pešta vs Alexey Oleinik