Organizace XFN definitivně končí!

Ještě loni největší tuzemská MMA organizace XFN, která dokázala vyprodat pražskou O2 arénu, definitivně zaniká. Vyplývá to ze statusu promotéra Petra Kareše, který o aktuálním dění informoval na svém facebooku 10. června.

Vše začalo a skončilo na pražské Královce. 12. června 2016 se konal první galavečer organizace XFN a postupně se dostala až do O2 arény. Jenže problémy a neshody ve vedení firmy dostalo XFN do záhuby a poslední galavečer XFN 18 – Legends jsme mohli vidět 29.3.2019.

Celý letošní rok se nesl v duchu mediálního drilu této organizace a také jejího promotéra a zástapce petra Kareše. Ten nyní vydal na svém facebookovém účtu vyjádření, ve kterém přiznává problémy, dluhy a konec této organizace.

Celé vyjádření Petra Kareše:

Vážení fanoušci,

XFN tento rok prošla velkou změnou.

Jeden z majitelů XFN, konkrétně společnost Amira Group zastoupena panem Janem Brčákem požadovala v únoru změnu promotéra a týmu XFN.
V březnu si Jan Brčák změnu prosadil a byl zvolen nový jednatel pan Ing. Jan Drasslar. Já i celý tým XFN jsme následně byli odvoláni z příprav dalších turnajů.
Nový jednatel od března neprovedl jedinou platbu ani jediný právní úkon, a to i přes naše opakované výzvy. A v dubnu podle svých slov rezignoval.

Máme se určitě právo všichni ptát s jakým cílem a plánem byl nový jednatel jmenován a my odvoláni, když sám pak nejednal v ničem. Na tuto otázku já ale odpověď neznám.
Učinil jsem všechno proto, abych sjednal nápravu. Věřím, že jsem učinili víc, než to. Bojoval jsem za budoucnost XFN každý jeden den posledních 5 měsíců. Bohužel bez úspěchu.

Nemáme jednatele, který by měl právo za společnost konat. Nemůžeme vracet vstupenky nebo použít peníze, kterou jsou na našich účtech pro výplatu zápasníků. Nemůže pracovat a vydělat peníze na úhradu našich závazků. Nemůžeme je ani vymáhat od těch, kteří nám dluží. Nemůžeme prodat nemalý majetek. Nemůžeme dělat XFN.
Do dnešního dne jsem nekomunikoval tolik jak bych měl. Výhružek, hrozeb a obchodních i mediálních manipulací jsem v posledních týdnech zažil mnoho nejen já, ale i členové týmu XFN.

Nyní je situace jiná. Několik dní po zrušeném turnaji v O2 aréně již nemůžeme nikomu způsobit škodu a jsme svobodni v tom, co budeme říkat o XFN.
Tým byl rozpuštěn a jeho činnost ukončena. Žádné další turnaje nemá organizace v plánu.Útok proti XFN byl dobře plánovaný, financovaný a úspěšný.

Mimo jiné mezi závazky XFN patří 1310 nevrácených vstupenek a 12 nedoplacených zápasníků. Tyto závazky musí být a budou vyřešeny bez ohledu na cokoliv. Nejpozději do 14.6. spustím webové stránky, kde budete moci vyplnit informace k nevráceným vstupenkám. Peníze za vstupenky koupené přes aplikaci www.xfnevent.com by nyní po zrušení akce měly být vráceny automaticky.

Pro bližší informace mě můžete zavolat od 9:00 do 17:00 na +42 (0) 733 118 778 nebo na email petr@petrkares.com. Pokud jste mě kontaktovali před 7.6.2019, pak se omlouvám, ale měl jsem jednatelem pod hrozbou vysoké náhrady škody zakázáno sdělovat jakékoliv informace.

Poslední věta souvisí i s mým mediálním obrazem v posledních týdnech. Děkuji všem médiím za pozornost a autorům článků přeji, aby nikdy nic podobného ve svém životě řešit nemuseli.

Projekt XFN pro mě hodně znamenal a jeho konec je moji porážkou. I přesto organizaci XFN uzavřu s hlavou nahoře.

Petr Kareš