Organizace WBO promluvila. Glowacki již nemá pás. Novým šampionem je Briedis!

Polský válečník, Krzysztof „Glowka“ Glowacki (31-2-0, 19 KO), již není světovým šampionem WBO v křížové váze. Pás této organizace nyní patři jeho přemožiteli, Mairisi Briedisovi (26-1-0, 19 KO).

Konečně se organizace WBO rozhodla promluvit skrze svoje aktualizované žebříčky. Nyní je již zcela jasné, že novým šampionem křížové váhy je lotyšský policista a finalista druhého ročníku World Boxing Super Series, Mairis Briedis. Ten dvaatřicetiletého rodáka z Walczu ukončil hodně kontroverzně ve třetím kole technickým knockoutem. Otázkou však bude, jestli se polské straně nepovede úspěšný protest proti verdiktu, jelikož v tomto souboji bylo hned několik kontroverzních, až nedovolených, počinů.

Čtyřiatřicetiletý Lotyš je nyní, podle server Boxrec, světovou dvojkou. Před ním se nachází pouze Oleksandr Usyk, který se chystá k debutu v těžké váze a brzy tento žebříček opustí. Glowackému patří až šestá příčka, ale vše se může během pár dní změnit. Šéf Knockout Promotions, jenž zastupuje polského válečníka, totiž zvažuje právní kroky a danou situaci chce hnát až k soudu. „Celou situaci nyní řešíme s lotyšskou federací a čekáme, až se zkontrolují všechny právní možnosti.“ – Zní z polské strany.