Organizace WBO nařídila souboj Andrade vs. Saunders!

Organizace WBO včera oznámila, že bývalý šampion a majitel pásu WBO, Billy Joe Saunders (27-0-0, 13 KO), se střetne s aktuálním šampionem WBO, Demetriusem Andradem (27-0-0, 17 KO). Týmy obou borců musí začít ihned jednat na vzájemném souboji.

Včera oznámila organizace WBO za povinného vyzývatele Billy Joe Saunderse, který o titul přišel v minulém roce, ovšem ne v ringu. Při námluvách právě s Andradem byl na americkém kontinentu testovaný. Bohužel neprošel, jelikož v jeho krvi odhalila antidopingová agentura Oxilofrine. Což UKAD, britská antidopingová agentura, povoluje mimo zápas. USADA, která právě britského „Superba“ kontrolovala už nikoliv. Ten tedy nedostal povolení a na to konto mu byl pás odebrán a vložen do zápasu Andrade vs. Kautondokwa.

Saunders si tedy střihl domácí zápas s málo známým Charlesem Adamu, kterého ukončil ve čtvrtém z osmi vypsaných kol. Jeho budoucí sok Andrade zvládl o tomto víkendu obhajobu svého pásu, když ukončil ve dvanáctém kole Rusa Akvavova. Nyní by se měli oba sejít v jednom ringu, jelikož organizace WBO vypsala 30 dnů na dohodu. Pokud se promotéři Frank Warren a Eddie Hearn nedohodnou, nastane dražba. Ta je plánovaná na 21.2.2019 s nejnižším vkladem 200.000 dolarů. Můžeme se tak těšit na další střet dvou technických a neporažených borců.