Organizace WBC nařídila jednání mezi Breazealem a Whytem!

Tak fanoušci těžké váhy si mohou letos opravdu libovat. Po ohlášení dvou titulových soubojů zde máme další lahůdku z těžké váhy. Organizace WBC nařídila souboje mezi Dillianem Whytem (25-1-0, 18 KO) a Dominicem Breazealem (20-1-0, 18 KO).

Držitel pásu WBC silver Dillian Whyte si to rozdá s aktuální jedničkou žebříčku WBC, Dominicem Breazealem. Z duelu dvou obrů vzejde povinný vyzývatel pro šampiona této organizace, kterého určí souboj mezi aktuálním šampionem Deontayem Wilder a Tysonem Furym. Aby toho nebylo málo oba borci se střetnou o dočasný titul WBC. Oba tábory musejí začít ihned jednat, jelikož na to mají jen a pouze do 19.3.2019. Pokud se nedohodnou bude následovat dražba. Fanoušci se tak mohou těšit na další výborný souboj těžké váhy, kde se potká aktuální světová čtyřka a světová devítka.

Třiatřicetiletý „Trouble“ Dominic Breazeale si došel pro post vyzývatele organizace WBC již v listopadu roku 2017, když před limitem ukončil dalšího amerického bitkaře Erica Molinu v dějství číslo osm. Následně se rok neobjevil v ringu a vyčkával na svoji titulovou šanci. Tu mu vyfoukl Tyson Fury, který se s Wilderem domluvil na vzájemném střetu a vše posvětil Mauricio Sulaiman. V prosinci tak byl nucený obhájit svoji pozici. V zajímavém souboji sestřelil portorickou těžkou váhu Carlose Negrona. To britský raubíř Dillian Whyte je držitelem stříbrného pásu WBC od zápasu s Robertem Heleniusem, následovaly skalpy Browna, Parkera a Chisory. Nyní by se tak definitivně měla rozlousknout otázka, kdo vyzve jako příští šampiona. Bude to Whyte, či Breazeale?