Organizace WBC chce souboj Lomachenka a Campbella o titul!

Organizace WBC přijala návrh stáje Top Rank, aby se Vasiliy Lomachenko (13-1-0, 10 KO) stal povinným uchazečem o jejich uvolněný pás, který uvolnil Mickey Garcia. Držitel titulu WBA a WBO v lehké váze by se měl utkat s Lukem Campbellem (20-2-0, 16 KO).

Když Mickey Garcia uvolnil pás WBC v lehké váze, tak stáj Matchroom Boxing si již mnula ruce. Jejich svěřenec, Luke Campbell, je totiž jedničkou v žebříčku této organizace a doufalo se, že jednatřicetiletý rodák z Hullu si to rozdá s dvojkou, či trojkou žebříčku, což je Zaur Abdullaev a Devin Haney. Jenže starý lišák Bob Arum sepsal petici na vedení WBC s prosbou o umístění šampiona WBA a WBO, Vasiliye Lomachenko, do titulového souboje a světě div se, federace mu vyhověla. Takže jednatřicetiletý Ukrajinec přeskočí všechny v žebříčku a rozdá si to s britským bojovníkem o uvolněný titul WBC.

„WBC přijala petici Vasiliye Lomachenka a zařadila jej do bitvy o uvolněný titul. Jeho soupeřem bude jednička žebříčku a povinný vyzývatel z Velké Británie, Luke Campbell. Tento zápas je oficiální a tábory dostanou určitý čas na domluvu, popřípadě přijde na řadu dražba. Mikey Garcia má status emeritního šampiona, což znamená, že pokud se rozhodne pokračovat v lehké váze, dostane výhradní právo vyzvat šampiona.“ – Stojí ve zprávě organizace, která má sídlo v Mexiko City. Ukrajinský fenomén tedy dostane možnost na zisk třetího pásu v lehké váze.