Organizace WBA vypsala dražbu na zápas Usyk – Lebeděv!

Celkem nepochopitelný krok udělala organizace WBA, která se zřejmě snaží zatlačit na aktuálního šampiona WBA v křížové váze Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO), aby svůj pás obhajoval, nebo jej uvolnil.

Organizace WBA včera oznámila dražbu na duel šampiona křížové váhy Oleksandra Usyka a jeho povinného vyzývatele Denise Lebeděva (32-2-0, 23 KO). Oba borci mají dle informací čas do 28.3.2019 a minimální částka dražby je 400.000 dolarů. Ta by se měla dělit v poměru 75% (pro Usyka) a 25% (pro Lebeděva). Ovšem šance, že se tento duel uskuteční je minimální, možná až mizivá. Usyk totiž už od zápasu s Bellewem avizuje přechod do těžké váhy, na čemž usilovně pracuje i jeho tým a management.

Tak nejspíše dojde k jinému scénáři. Usyk svoje pásy v křížové váze uvolní a následně se v květnu, v těžké váze, představí americkému publiku s jedním ze dvojice Carlos Takam – Robert Helenius. Lebeděv tedy dostane šanci získat zpět to, co mu již jednou pane říkalo, tedy pás WBA. Potencionálními soupeři pro ruského veterána bude kazašský bijec, Beibut Shumenov, nebo ostrovní talent držící titul WBA Continental, Lawrence Okolie. Pokud samozřejmě Brit zvládne svoji víkendovou bitvu s krajanem Camachem.