Organizace ACB změnila výsledek zápasu mezi Kinclem a Agujevem na No Contest!

Patrik KinclNa turnaji ACB 52, který se konal minulou sobotu ve Vídni, se utkal náš český válečník Patrik Kincl a domácí hvězdička Arbi Agujev. Ač zápas vypadal v průběhu relativně běžně, měl nečekanou hořkou tečku.

Kincl nastoupil do duelu vlažně a první kolo, když na to přihlédneme objektivně, bylo remízové. V druhém kole český válečník zabral a vzal Agujeva na zem, kde ho ždímal skoro celé kolo. Neuvěřitelné ground and pound v podání hradeckého rodáka však s Agujevem příliš nenadělalo. Agujev vypadal fyzicky v pořádku a byl při smyslech. Avšak, zřejmě jeho pasivita donutila rozhodčího duel ukončit. Kincl měl jednoznačně v druhém kole navrch a zřejmě by jeho tlak pokračoval i ve třetím dějství. Rozhodčí zvolil jinak a upřednostnil pár sekund před koncem kola zdraví rakouského zápasníka.

To se příliš nelíbilo řediteli celé akce a ještě po zápase stačil zkritizovat rozhodčí, se kterými údajně již nikdy spolupracovat nebude. V rámci neděle, tedy den po zápase, přilétla šokující zpráva od Patrika Kincla, který na svém facebooku prozradil, že výsledek byl anulován a je tedy považován za No Contest. Což je celkem netypická věc. Rozhodčího, který by měl MMA ovládat nejlépe a musí vyhodnocovat vteřiny každého boje, aby nedošlo ke zranění, opravil promotér celé akce. Sám Kincl se k tomu vyjádřil následovně.

„ Nevěřím co se právě děje. Zatím jsem neobdržel žádné oficiální informace, ale spekuluje se o zrušení výsledku mého zápasu. Nerozumím tomu a stále doufám, že negativní emoce neovlivní výsledek fair play. Uznávám, že ukončení bylo nešťastné, ale mohlo přijít i dřív, ale pokud by přišlo později hrozilo by vážné zranění mého soupeře. Upřímně ho raději uvidím brzy v oktagonu, než v nemocnici. Arbi má můj všechen respekt. Je to skvělý a tvrdý bojovník. Opravdový sportovec, který mi po zápase poblahopřál a uznal svou porážku. O mem vítězství se hodně diskutuje. Je to velice hořké vítězství. Bojoval jsem se zraněním, tvrdě dřel a strávil asi milion hodin sledováním Agujevových zápasů. Souhlasím s rozhodnutím rozhodčích, ale dal bych vše za třetí kolo, kde bych nenechal nikoho na pochybách. Jsem přesvědčen, že jsme s Arbim udělali nejlepší zápas večera. Jak už jsem psal, doufám že emoce negativně neovlivni tento sport. Většina z nás byla mnohokrát svědky kontroverzních rozhodnutích, ale myslím že tohle není ten případ.“ – Patrikovi obavy se naplnily a výsledek je nyní No Contest, tedy bez výsledku.