Oquendo nepodepsal smlouvu a zápas s Charrem se ruší!

Zápas o regulerní titul WBA mezi Manuelem Charrem (31-4-0, 17 KO) a Fresem Oquendem (37-8-0, 24 KO) se opět ruší. Portoričan nepodepsal kontrakt na souboj, který měl být podepsaný do pátku minulého týdne.

Původně se tento souboj měl uskutečnit již v září minulého roku, jenže rodák z libanonského Bejrútu s německým pasem neprošel dopingovou kontrolou. V jeho těle se nalezly zbytky nepovolených látek a zápas se tedy zrušil. Později se však přišlo na to, že jde o omyl, který nastal při odběru vzorků a jejich vyhotovení. Vzorek B měl Charr negativní, tudíž mu byl navrácen regulérní titul WBA a byl mu nařízen souboj s Fresem Oquendem. Ten má toto privilegium soudně přiznané od zápasu s Ruslanem Chagavem.

Datum jejich souboje bylo plánováno na 23.3.2019 a později bylo přesunuto na 6.4.2019. Nyní už je zcela jisté, že se tito dva borci nestřetnou, jelikož se Oquendo dostal do sporu se svými promotéry a odmítl podepsat kontrakt na zápas s „Diamantovým chlapcem“. Ten se tak bude muset nejspíš poohlédnout po jiných soupeřích a je pravděpodobné, že organizace WBA na něj přitlačí, aby jeho další duel byl s dočasným šampionem WBA, Trevorem Bryanem. Tím by mohla mít WBA vyřešeno vše kolem jejich několika verzí pásu šampiona.