Opetaia vybodoval Briedise a je novým šampiónem!

Jai OpetaiaO velké překvapení se postaral na galavečeru v Austrálii domácí vyzývatel Jai Opetaia. Dokázal na body přetlačit úřadujícího šampióna Mairise Briedise a sebral mu světový titul IBF!

 

2.6.2022 – Gold Coast, Austrálie
Křížová váha
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇱🇻 Mairis Briedis
John Basile 116:112
Katsuhiko Nakamura 115:113
Steve Weisfeld 116:112

Sedmatřicetiletý lotyšský šampión Mairis Briedis (28-2-0, 20 KO) získal světový titul IBF v září 2020, kdy přetlačil na body ve vyrovnaném souboji kubánského boxera Yuniela Dorticose. Pás loni v říjnu obhájil, když ve třech kolech zdemoloval neškodného Němce Artura Manna.

Nyní se tak postavil ke druhé obhajobě a do cesty se mu postavil neporažený šestadvacetiletý australský vyzývatel Jai Opetaia (22-0-0, 17 KO). Ten v minulosti získal menší pásy hlavních organizací a až na dvě výjimky vždy boxoval před domácím publikem a ne jinak tomu nebude ani tentokrát.

Briedis nastupoval do zápasu jako jednoznačný favorit, ale Australan dal už prvními údery jasně na jevo, že ho první bitva o světový titul nezaskočí a po jednom z úderů udělal Briedisovi CUR nad levým okem.

Opetaia boxoval v zápase neskutečně koncentrovaně a jeho čisté kombinece způsobovali šampiónovi veliké problémy. Ve druhé polovině zápasu začal Briedis lépe boxovat, zvýšil rychlost a začal také dobře Australana trefovat. Ten však boxoval chytře, i když mu chvílemi po tvrdých pravačkách šampióna docházel dech.

Nakonec zápas došel až do bodového rozuzlení, kde všichni tři rozhodčí viděli správně jako vítěze australského bijce a ten se tak stává novým světovým šampiónem křižové váhy. Zároveň je teprve druhým boxerem, který dokázal porazit Mairise Briedise. Tím prvním byl v roce 2018 Oleksandr Usyk.