Opět doping! Lucian Bute neprošel antidopingovou kontrolou!

Lucian ButeLucian Bute se podrobil po dubnovým zápase antidopingové kontrole, která v těle odhalila látku Ostarine. Ta je na seznamu zakázaných látek již od 1. ledna 2008!

Rumunská jednička světová dvanáctka super střední váhy Lucian Bute (32-3-1, 25 KO) se 30. dubna utkal švédskou jedničkou Badou Jackem (20-1-2, 12 KO) o titul WBC. Zápas skončil remízou 114:114, 114:114, a 111:117.

Po zápase se oba boxeři podrobili antidopingové kontrole. Tento týden přišli výsledky, které ukázali, že Rumun měl v sobě zakázanou látku Ostarine.
Nyní má jako každý pozitivně testovaný boxer nebo sportovec možnost, si vyžádat test vzorku „B“. Pokud se doping potvrdí, tak Buteho bude čekat roční zákaz a vyřazení z ratingu organizace WBC.

Badou Jack vs Lucian Bute

„Jsem velice překvapen a rozrušen touto zprávou. Vůbec nerozumím, jak mé testy mohli dopadnou pozitivním výsledkem. Vždycky jsem všemi antidopingovými testy prošel, nic neberu. Byl jsem mistr světa a nepotřebuji do sebe dávat žádné nedovolené látky. Loni v listopadu jsem byl testován celkem osmkrát a vše bylo negativní. Plně věřím mému týmu a vím, že z jejich strany bylo taky vše čisté. Bude provedena analýza vzorku „B“ a jsem si jist, že bude negativní“. řekl Bute

Lucian Bute

Ostarine
Kombinuje všechny pozitivní vlastnosti anabolických steroidů. Jeho silné anabolické působení dokáže produkovat masivní svalové a silové přírůstky.

Není těch pozitivních dopingových nálezů v poslední době až příliš?