Oleksandr Usyk se pustil do Hearna: Jednu ti plesknu, pokud upřednostníš Furyho přede mnou!

Jindy klidný Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) se nyní rázně opřed do britského promotéra Eddieho Hearna. Hvězdný Ukrajinec totiž velice prahne po titulovém souboji s Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) a je pro to schopný udělat cokoliv.

Situace v těžké váze je momentálně docela jasná. V červnu by nás měl čekat souboj šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuy, který bude svůj trůn hájit proti bulharskému vyzývateli Kubratu „The Cobra“ Pulevovi (28-1-0, 14 KO). V červenci by si to pak měl v trilogii rozdat aktuální šampion WBC Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) s bývalým šampionem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO). Vítězové (předpokládá se, že to bude Joshua a Fury) by si to pak měli rozdat na konci roku v sjednocující bitvě. Jenže to se vůbec nelíbí povinnému vyzývateli v rámci WBO Oleksandru Usykovi. Třiatřicetiletého Ukrajince čeká sice ještě květnový duel s Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO), ovšem pokud jej zvládne, tak má nárok na titulovou bitvu a rozhodně nechce nikomu ustupovat.

„Já to chápu, že Eddie Hearn mluví neustále o souboji Joshuy s Furym. Chápu, že jsou pro něj mnohem zajímavější a lukrativnější, než jsem já, ale já tu jsem kvůli nějakému cíli a já si za ním tvrdě půjdu, dokud jej nedosáhnu. Sere mě to! Pokud Hearn upřednostní Furyho přede mnou, tak si ho najdu a jednu mu plesknu. Moc si přeji, aby Joshua zvládl svůj souboj s Pulevem, protože pak budu žádat o souboj s ním. Jsem povinný vyzývatel, takže mám největší právo na titul.“ – Zlobil se jindy klidný rodák ze Simferopolu. Pokud všichni zmínění zvládnou svoje duely vítězně, pak bude situace rozhodně zajímavá a uvidíme, jak se k tomu postaví Eddie Hearn.