Oleksandr Usyk: Rozhodně chci přibrat do dalších zápasů v těžké váze!

Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) má za sebou první zkoušku v těžké váze. Amerického veterána Chazze „The Gentleman“ Witherspoona (38-4-0, 29 KO) převálcoval v sedmi kolech, ale bude to stačit na špičku těžké váhy?

Prvním soubojem hvězdného Ukrajince Oleksandra Usyka se mezi fanoušky i experty doslova rozjela lavina spekulací o tom, jestli dvaatřicetiletý rodák ze Simferopolu má parametry na to, aby zamíchal kartami mezi absolutní špičkou těžké váhy. „Samozřejmě, je rozdíl v tom, když boxujete křížovou, nebo těžkou váhu. I když já jsme těžkou váhu boxoval v amatérech a myslím si, že jsem si nevedl špatně.“ – Rozpovídal se Usyk bezprostředně po souboji a je potřeba mu dát za pravdu. V poloprofesionální lize WSB totiž s přehledem zničil několik hodně kvalitních těžkých vah a ani se přitom kolikrát nezapotil. Na jeho rukavicích postupně skončili Mihai Nistor, Magomedrasul Medzhidov, Joe Joyce, či Junior Fa.

Nistor sice aktuálně ještě nepatří mezi profesionály, protože svůj debut má naplánovaný až na prosinec tohoto roku, ale i tak je velkým měřítkem. Mezi amatéry totiž tento rumunský chasník bojoval s těmi nejlepšími. Hodně se s ním natrápil Tony Yoka, Filip Hrgovič, Sergey Kuzmin a prohrál s ním dokonce bývalý šampion těžké váhy Anthony Joshua. Medzhidov si už profesionální debut odbyl, ale nikterak nezaujal. Ovšem pořád musíme mít na paměti to, že tento Dagestánec je trojnásobným světovým šampionem a bronzovým medailistou z olympijských her. A pak zde máme poslední dva zmíněné obry, kteří již čeří vody profesionálního ringu. Junior Fa je světovou jednasedmdesátkou a mezi profíky ještě nepoznal hořkost porážky. Neporažený Joyce je na tom žebříčkově ještě lépe, protože mu patří aktuálně dvacátá pozice.

Každopádně sám Usyk si uvědomuje, že se musí ještě adaptovat na těžkou váhu a rozhodně chce přibrat nějaká kila. „Určitě chci přibrat nějakou hmotu do dalších soubojů. Věřím, že to nebude problém, ale chci to udělat správně. Nejde o to přibrat, ale nechci ztratit na své rychlosti.“ – Rozpovídal se aktuálně čtvrtý muž světového žebříčku těžké váhy. „Rozdíl mezi těžkou váhou a křížovou je v dynamice. Cítím zde mnohem víc tu sílu mého soupeře, který je o hodně těžší, než já.“ – Dokončil své povídání Usyk, který by se chtěl v příštím roce utkat o jeden ze světových titulů.