Oleksandr Usyk potvrdil, že jeho příštím soupeřem bude Tyrone Spong!

Bývalý nesporný král křížové váhy Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) potvrdil, že jeho debutovým soupeřem v těžké váze se stane Tyrone „King of the Ring“ Spong (14-0-0, 13 KO.

Cesta bývalého šampiona WBA, WBO, WBC, IBF a nesporného krále křížové váhy, Oleksandra Usyka, za dobytím těžké váhy začíná. Ono vlastně vše mělo začít již v květnu, kdy se měl hvězdný Ukrajinec setkat s kamerunským veteránem s francouzským pasem, Carlosem Takamem (36-5-1, 28 KO), jenže si poranil biceps. Několikrát přesouvaný střet se nakonec úplně zrušil, když osmatřicetiletý válečník podepsal novou promotérskou smlouvu. Tým okolo Usyka tedy musel hledat náhradu a nakonec ji našel v podobě hodně nečekaného soupeře.

Tím se nakonec stane Tyrone Spong. Třiatřicetiletý surinamský válečník hájící nizozemské barvy a žijící dlouhodobě na Floridě je znám hlavně díky kickboxu, kde zapsal nespočet triumfů a stal se velkou hvězdou. I v profesionálním boxu si zatím vede skvěle. Všech čtrnáct protivníků dokázal zdolat a hned třináct z nich ukončil před limitem. Aktuálně mu patří devětašedesátá pozice a v držení má tituly WBC Latino a WBO Lationo. Ovšem má vůbec šanci tento 188 centimetrů vysoký knockoutér konkurovat zlatému olympijskému medailistovi a jednomu z nejlepších bojovníků napříč všemi vahami. Podle mnohých ne.