Oleksandr Usyk nespěchá na titul WBO. Klidně si to nejdříve rozdá s Chisorou!

Bývalý nesporný šampion křížové váhy a aktuální světová čtyřka těžké váhy Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) na titul mezi obry nespěchá. Rád svoje kvality nejdříve otestuje proti Derecku „WAR“ Chisorovi (32-9-0, 23 KO.

Bývalý nesporný šampion křížové váhy a aktuální světová čtyřka těžké váhy Oleksandr Usyk na titul mezi obry nespěchá. Sám dvaatřicetiletý Ukrajinec prozradil, že právo vyzvat šampiona, který vzejde 7.12.2019 z odvetného duelu mezi Anthonym „AJ“ Joshuou (22-1-0, 21 KO) a Andym „Destroyer“ Ruizem (33-1-0, 22 KO), přenechá povinnému vyzývateli v rámci IBF Kubratu „The Cobra“ Pulevovi (28-1-0, 14 KO). Rodák ze Simferopolu tedy nejspíše cítí, že před velkou titulovou šancí by potřeboval minimálně ještě jeden velký test. Ten by mu mohl nabídnout pětatřicetiletý britský raubíř Dereck Chisora.

Rodák ze Zimbabwe je aktuální světovou desítkou, v držení má titul WBO Inter-Continental a hlavně má sérii tří vítězství v řadě. Chisora je hlavně také velkým jménem mezi obry, které by Usykovi přineslo potřebný respekt v nejtěžší váhové divizi. „Nikam nespěchám. Klidně nechte Puleva bojovat se šampionem. Já se mezitím utkám s Chisorou, nebo s někým stejně kvalitním. Dereck už se od souboje s Klitschkem celkem uklidnil, takže asi nehrozí, že by mi dal facku, nebo na mě plivl. Takže se s ním rád utkám.“ – Prohlásil s úsměvem sobě vlastním zlatý olympijský medailista z Londýna.