Oleksandr Usyk je po boku Holyfielda a Haye!

Pouze dvěma boxerům se podařilo získat světové tituly po přechodu z křížové váhy do těžké. Oleksandr Usyk je po boku Evandera Holyfielda a Davida Haye!

Usyk se díky vítězství a zisku titulů zařadil po bok dvou hvězd, které také získaly světové tituly v těžké váze po přechodu z křížové váhy. Ukrajinský bijec je teprve je teprve třetím boxerem za 31 let, který to dokázal.

Tím prvním byl „The Real Deal“ Evander Holyfield (44-10-2, 29 KO), který v roce 1988 sjednotil tituly WBA, WBC a IBF v křížové váze a o dva roky později 25. října 1990 ve třetím kole knockoutoval Jamese Douglas a získal pásy WBA, WBC a IBF těžké váhy..

Druhým byl až „Hayemaker“ David Haye (28-4-0, 26 KO), který v roce 2008 sjednotil tituly WBA super, WBO a WBC v křížové váze a rok a půl později 7. listopadu 2009 dokázal vybodovat 213 cm vysokého ruského obra Nikolaye Valueva a získat světový titul WBA v nejtěžší váhové divizi.

Nyní to dokázal i Oleksandr Usyk (19-0-0, 13 KO). Ten sjednotil světové tituly WBA super, WBO, WBC a IBF v křížové váze před třemi lety, když v jednoznačné bitvě přeboxoval ruského šampióna Murata Gassieva. Nyní se mu povedlo porazit šampióna těžké váhy Anthony Joshuu a získat tituly WBA super, WBO, IBF a IBO.