Oleksandr Usyk doufá, že WBSS uspořádá i turnaj pro těžké váhy!

Právě dvaatřicetiletý Ukrajinec, Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO), sjednotil křížovou váhu skrze turnaj WBSS, který ovládl a jako první borec mohl zvednout nad hlavu trofej Muhammada Aliho. Nyní doufá, že boxerská liga mistrů bude i pro těžké váhy.

„Kdyby se WBSS rozhodla uspořádat turnaj pro těžké váhy, to by bylo fakt super. Rozhodně by se bylo na co dívat a byly by zde zajímavé souboje, ale nevím jestli je to možné.“ – Začal svůj rozhovor bývalý král křížové váhy, kterého čeká, zřejmě v září, debut v nejtěžší váhové divizi. „Je to již téměř rok, co jsem zvedl Muhammad Ali Trophy nad hlavu. Vzpomínám si, když jsem o tomto projektu uslyšel poprvé. V sázce byla tato trofej a čtyři pásy mistra světa křížové váhy. Mohl jsem se stát nesporným šampionem a ještě vyhrát Aliho trofej. Ani vteřinu jsem neváhal a hned to přijal.“ – Vzpomínal na důležité rozhodnutí Usyk.

Turnaj se mu povedl na jedničku. V prvním kole doslova zdemoloval německého borce, Marco Hucka a obhájil svůj pás WBO, aby následně vybojoval velice těsnou bitvu s lotyšským policistou, Mairisem Briedisem, kde přidal do své sbírky i titul WBC. Ve finále jednoznačně přejel ruskou mašinu, Murata „Iron“ Gassieva a stal se nesporným králem křížové váhy. Nyní zde máme druhou sérii boxerské ligy mistrů. „Abych byl upřímný, tak netuším, kdo letos vyhraje. Jsou to čtyři kvalitní borci a já nerad předpovídám výsledky. Každopádně vítěz se může dostat k zajímavým nabídkám a velkým penězům.“ – Okomentoval druhý ročník zlatý olympijský medailista.