Oleksandr Usyk bude debutovat v těžké váze 12.10.2019. Soupeřem bude Takam!

Přesunutý debut v těžké váze Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO) má již své nové datum i místo konání. Duel s původně plánovaným Carlosem Takamem (36-5-1, 28 KO) se odehraje 12.10.2019 v Chicagu.

Již v květnu měl debutovat Oleksandr Usyk v těžké váze a jeho soupeřem se měl stát odolný bijec, Carlos Takam. Bohužel kvůli zranění bicepsu bývalého nesporného krále křížové váhy se musel duel zrušit. „Moc bych si přál, aby se plně zotavil, protože na něj čekám a vím, že tento souboj vyhraji. Knockoutuji ho. Není to těžká váha. Je hodně rychlý a je to hodně dobrý boxer, takže si ho nesmírně vážím, ale nikdy nečelil úderu od takto velkého chlapa. Usyku, čekám na tebe.“ – Hrozil osmatřicetiletý kamerunský veterán s francouzským pasem.

Nyní se zřejmě dočkal, protože jejich souboj se podle oficiálních informací přesunul na 12.10.2019 do Chicaga. Pro dvaatřicetiletého hvězdného Ukrajince tedy půjde o první souboj v těžké váze, ale půjde také o jeho první souboj v tomto roce. Naposledy se totiž v ringu objevil 10.11.2018, když v osmi kolech zničil britského „Bombera“, Tonyho Bellewa. Takam je na tom dost podobně, protože se ukázal v ringu naposledy 22.12.2018, když v sedmi kolech ukončil Senada Gashiho. Navíc ve velkých soubojích vždycky selhal, byť předvedl kvalitní výkon. Před limitem jej ukončil Alexander Povetkin, Anthony Joshua a Dereck Chisora. Na body jej těsně dokázal přetlačit Joseph Parker. Asi největším vítězstvím kamerunského veterána je tedy bodová výhra nad americkým „Tigrem“, Tonym Thompsonem.