Oleksandr Gvozdyk se oficiálně střetne s Arturem Beterbievem 18.10.2019!

Sjednocující souboj polotěžké váhy mezi šampionem WBC, Oleksandrem „The Nail“ Gvozdykem (17-0-0, 14 KO) a šampionem IBF, Arturem Beterbievem (14-0-0, 14 KO), je oficiálně potvrzen.

Sjednocující souboj letos zažije i polotěžká váha. Aktuální světová dvojka a šampion WBC, Oleksandr Gvozdyk, se utká s aktuální světovou jedenáctkou a šampion IBF, Arturem Beterbievem. Tento souboj se domlouval docela snadno, jelikož oba borci patří pod stejnou promotérskou stáj Top Rank, které šéfuje zkušený promotér, Bob Arum. Oba šampioni tedy protnou svoje cesty 18.10.2019 na galavečeru ve Filadelfii.

Čtyřiatřicetiletý ruský knockoutér se naposledy objevil v ringu začátkem dubna tohoto roku, kdy si hladce poradil s Radivojem „Hot Rod“ Kalajdzicem (24-2-0, 17 KO), kterého knockoutoval v pátém dějství a podruhé obhájil svůj pás IBF.

O dva roky mladší Ukrajinec se naposledy objevil v ringu o týden dříve, než jeho ruský protivník. V první obhajobě pásu WBC snadno zdolal Doudou Ngumbua (38-10-0, 14 KO), když jej ukončil technickým knockoutem v pátém dějství.