Oleksandr Gvozdyk obhájil titul WBC před limitem!

Oleksandr „The Nail“ Gvozdyk (17-0-0, 14 KO) obhájil titul WBC v polotěžké váze a příliš se u toho nezapotil. V pátém kole si totiž jeho soupeř Doudou Ngumbu (38-9-0, 14 KO) zřejmě utrhl achilovku a musel ukončit duel.

Jednatřicetiletý Ukrajinec, Oleksandr Gvozdyk, o tomto víkendu obhájil svůj pás organizace WBC v polotěžké váze, ovšem jeho vítězství jej nejspíš moc netěšilo. Rodák z ukrajinského Charkova měl duel od začátku na svých rukavicích. Dominoval, tlačil a krásně kontroloval průběh souboje svým jabem. O šest let starší Francouz, narozený v Kinshase, se snažil z obrany kontrovat. Občas jeho údery cíl našly, ale nebylo to nic, co by radikálně Gvozdyka ohrozilo, či zaskočilo. Než se oba borci rozkoukali a začali stupňovat tempo, bylo po duelu.

Ngumbu nešťastně došlápl levou nohou a okamžitě začal kulhat. Ringový rozhodčí, Eric Dali, tedy na chvíli souboj přerušil, aby zjistil, co se přesně stalo. Jenže Francouzova bolest se stupňovala a jeho roh se tedy souboj rozhodl ukončit a jak se ukázalo, tak to bylo zcela rozumné rozhodnutí. Následně se ukázalo, že Ngumbu si zřejmě utrhl achilovku. „Takovýto průběh souboje jsem neočekával. Bohužel se toto někdy v boxu přihodí. Je to tak, jak to je. I tak jsem předvedl to nejlepší, co jsem mohl. Mým cílem je samozřejmě sjednotit světové tituly. Nyní počkám, co můj tým vymyslí a uvidíme, kdo bude další.“ – Prozradil po duelu ukrajinský šampion.