Oktagon Prime 5: Veličkovič sporně vybodoval Kertésze!

Bojan Veličkovič vs Máté KertészMáme za sebou Šamorín a Oktagon Prime 5. Matouš Kohout, Kaik Brito a Karol Ryšavý zdemolovali své soupeře před limitem. Hlavní duel sporně na body ovládl srbský válečník Bojan Veličkovič!

Galavečer otevřel duel ve střední váze mezi portugalským válečníkem Carlosem Gracou a slovenským bijcem Michalem Plesníkem. Zápas na body ovládl Portugalec a Plesník si tak v Oktagonu připsal třetí prohru ve čtyřech zápasech. Na body vyhrál také Slovák Roman Paulus nebo Španěl Daniel Toledo a také český bijec Jakub Tichota, který je hladový po titulu.

Ondřej Novotný

První kartu uzavřel očekávaný duel velterové váhy Christian Jungwirth vs Robert Pukač. Souboj nabídl tvrdou bitvu, kterou začal lépe slovenský bijec. Jenže Jungwirth se následně zvedl a začal dominovat. Postupně Pukače zdemoloval a ten tak nenastoupil do třetího kola. Německý válečník si tak připisuje výhru po třech porážkách.

Roman Paulus vs Karol Kutyla

Hlavní kartu otevřel duel pérové váhy mezi kanadským bijcem Davidem Moonem a Gruzíncem Mate Sanikidzem. Sanikidze v zápase jasně dominoval a došel si pro jednoznačné bodové vítězství. V dalším zápase Matouš Kohout poslal ve druhém kole tvrdým loktem k zemi Němce Ardu Adase, kde jej také ukončil.

Matouš Kohout vs Arda Adas

Brazilec Kaik Brito si spravil chuť po posledním zápase, když loni prohrál na body s Petrem Knížetem. Andrejovi Kalašnikovi nedal sebemenší šanci a ukončil ho už v prvním kole. Neskutečnou štípanou předvedli v polotěžké váze Rafael De Sousa Xavier a Marcin Lazarz. Z vítězství na body se nakonec radoval brazilský bojovník.

Kaik Brito

Do hlavního předzápasu nastoupili v dohodnuté váze 74 kilogramů Slovák Karol Ryšavý a íránský zápasník Ebrahim Hosseinpour, který na poslední chvíli nahradil Františka Fodora, který byl pozitivní na covid. Ryšavý jasně dominoval a ve třetím kole svého soupeře knockoutoval. Slovenský bijec si tak nadělil nejlepší možný dárek k narozeninám.

Bojan Veličkovič vs Máté Kertész

O hlavní zápas večera se postarali dvojka velterové váhy Máté Kertész a trojka Bojan Veličkovič, kteří bojovali o to, kdo by mohl vyzvat vítěze duelu Kozma vs Kníže. Souboj nabídl neskutečnou bitvu, ve které jeli oba borci na plný plyn. O vítězi museli nakonec rozhodnout až sudí, kteří se překlonili překvapivě na stranu srbského fightera což překvapilo snad všechny fanoušky a dá se očekávat, že maďarská strana podá protest.


26.3.2022 – Šamorín, Slovensko
Oktagon Prime 5

Předzápasy

Střední váha (Free)
Carlos Graca 🇵🇹🆚🇸🇰 Michal Plesník
Na body
Pérová váha
Roman Paulus 🇸🇰🆚🇵🇱 Karol Kutyla
Na body

Těžká váha
Daniel Toledo 🇪🇸🆚🇬🇷 Panagiotis Stroumpoulis
Na body
Pérová váha
Jakub Tichota 🇨🇿🆚🇫🇮 Janne Elonen-Kulmala
Na body
Velterová váha
Christian Jungwirth 🇩🇪🆚🇸🇰 Robert Pukač
2. kolo TKO

Hlavní karta

Pérová váha
Mate Sanikidze 🇬🇪🆚🇨🇦 David Moon
Na body
Lehká váha
Matouš Kohout 🇨🇿🆚🇩🇪 Arda Adas
2. kolo TKO
Velterová váha
Kaik Brito 🇧🇷🆚🇨🇿 Andrej Kalašnik
1. kolo TKO
Polotěžká váha
Rafael De Sousa Xavier 🇧🇷🆚🇵🇱 Marcin Lazarz
Na body
Dohodnutá váha 74 kg
Karol Ryšavý 🇸🇰🆚🇮🇷 Ebrahim Hosseinpour
3. kolo KO
Velterová váha
Bojan Veličkovič 🇷🇸🆚🇭🇺 Máté Kertész
Na body


Oktagon 32

Karlos Vémola vs Marpo

Oktagon 33