Oktagon Prime 4: Králem bantamové váhy je Jonas Magard!

Máme za sebou Oktagon Prime 4, který nabídl celkem deset duelů. Pokorný padl s Janičičem, Polívka přetlačil Bryczeka, Pudilová těsně vybodovala Waliczek a Magard nedal Mackovi šanci a má titul! Galerie a výsledky v článku!

Galavečer v Pardubicích otevřel Česko-španělský duel ve velterové váze Václav Holota vs Christian Valencia. Osmadvacetiletý český bijec dokázal ve třetím kole dostat Španěla na zem a následně v polovině třetího kola si na něj naskočil uškrtil ho na Rear Naked Choke. Ve druhém zápase Jakub Bahník brutálně ukončil kopem na hlavu britského veterána „Bílého vlka“ Ashleighta Grimshawa.

V prvním dámském duelu večera se v bantamové váze střetli izraelská zápasnice Olga Rubin, která nahradila zraněnou Cornelii Holm a Brazilka Priscila De Souza. Vyrovnaný souboj nakonec pro sebe na body urvala dvaatřicetiletá Izraelka. Ve čtvrtém zápase dokázal sedmadvacetiletý francouzský bijec přetlačit na body o tři roky stračího Slováka Pavola Langera.

Následovat měl souboj Christian Jungwirth vs Denis Farkaš, jenže slovenský fighter neprošel testem na covid a zápas musel být zrušen. První kartu uzavřel česko-slovenský duel v lehké váze Matouš Kohout vs František Fodor. Devětadvacetiletý český bijec umlátil Fodora ve druhém kole a připsal si druhou výhru v řadě.

Hlavní kartu otevřel duel v lehké váze Jaroslav „Jubox“ Pokorný vs Miloš Janičič. Český veterán začal skvěle a první kolo bylo plně v jeho režii. Ve druhém kole však začal ztrácet síly a v závěrečném kole jej rodák z Černé Hory utáhnul a zvítězil. Do sedmého zápasu nastoupili chasníci z polotěžké váhy Brazilec Rafael De Sousa Xavier a Španěl Daniel Toledo a předvedli velmi atraktivní a tvrdou bitvu, kterou nakonec ukončil Xavier ve druhém kole, když dostal Toleda na zem a umlátil ho.

O osmý duel večera se postarali ve střední váze domácí třiadvacetiletý „Gameover“ Zdeněk Polívka a jednatřicetiletý Polák Robert Bryczek. Skvělou a vyrovnanou bitvu nedokázal ani jeden z fighterů ukončit před limitem a o vítězi museli rozhodnout rozhodčí, kteří viděli jako vítěze domácího Polívku, který svým parádním výkonem jednoznačně překvapil. S výsledkem však byl polský bijec se svým trenérem velmi nespokojený a dali jasně najevo, že s výsledkem nesouhlasí.

Do hlavního předzápasu se postavila jedna z nejlepších českých zápasnic bantamové váhy Lucie Pudilová a zkušená polská reprezentantka Marta Waliczek. Zápas nabídl parádní vyrovnanou bitvu, kterou nakonec vyhrála 2:1 na body česká fighterka.

O hlavní titulovou bitvu galavečera se postarali třicetiletý domácí bijec „Máca“ Filip Macek a o rok mladší dánský „Žralok“ Jonas Magard. Zápas začal pozvolna a podání Macka bylo dost nervózní. Na konci prvního kola dokázal Magard dostat českého bijce do prvních problémů. V dalších kolech pokračoval dánský fighter v koncentrovaném výkonu a Macka prakticky k ničemu nepouštěl a několikrát jej tvrdou zadní poslal k zemi. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém byl vítěz zcela jasný a králem bantamové váhy se stal Jonas Magard a připnul si opasek pro šampióna organizace Oktagon.


6.11.2021 – Enteria Aréna, Pardubice, ČR
Oktagon Prime 4

PŘEDÁPASY

Velterová váha
🇨🇿 Václav Holota vs Christian Valencia 🇪🇸
3. kolo SUB

Lehká váha
🇨🇿 Jakub Bahník vs Ashleight Grimshaw 🇬🇧
1. kolo KO

Bantamová váha
🇮🇱 Olga Rubin vs Priscila De Souza 🇧🇷
29:28 – 30:27 – 28:29

Polotěžká váha
🇫🇷 Jorick Montagnac vs Pavol Langer 🇸🇰
29:28 – 29:28 – 29:28

Lehká váha
🇨🇿 Matouš Kohout vs František Fodor 🇸🇰
2. kolo TKO

HLAVNÍ KARTA

Lehká váha
🇲🇪 Miloš Janičič vs Jaroslav Pokorný 🇨🇿
3. kolo SUB

Polotěžká váha
🇧🇷 Rafael De Sousa Xavier vs Daniel Toledo 🇪🇸
2. kolo TKO

Střední váha 
🇨🇿 Zdeněk Polívka vs Robert Bryczek 🇵🇱
30:27 – 29:28 – 29:28

Bantamová váha
🇨🇿 Lucie Pudilová vs Marta Waliczek 🇵🇱
30:27 – 29:28 – 28:29

Bantamová váha (TITUL)
🇩🇰 Jonas Magard vs Filip Macek 🇨🇿
50:45 – 50:45 – 50:44


Ostravar Aréna, Ostrava, ČR
Oktagon 29

Lehká váha
🇨🇿 Jan Malach vs Arda Adas 🇩🇪
Pérová váha
🇸🇰 Roman Paulus vs Peter Gabal 🇨🇿
Střední váha
🇦🇸 Al Matavao vs Pavel Salčák 🇨🇿
Lehká váha
🇨🇿 Matěj Kuzník vs TBA
Lehká váha
🇨🇿 Jan Široký vs Nick Heine 🇩🇪
Velterová váha
🇷🇺 Arthur Karavaev vs TBA
Těžká váha
🇨🇿 Daniel Dittrich vs Thomas Narmo 🇳🇴
Lehká váha
🇸🇰 Karol Ryšavý vs Losene Keita 🇧🇶
Dohodnutá váha 80 kg
🇩🇪 Christian Eckerlin vs Ioannis Palaiologos 🇬🇷
Velterová váha
🇭🇺 Máté Kertész vs Bojan Veličkovič 🇷🇸
Střední váha
🇨🇿 Václav Mikolášek vs Tomáš Bolo 🇸🇰
Velterová váha (TITUL)
🇨🇿 David Kozma vs Ivan Buchinger 🇸🇰


30.12.2021 – O2 aréna, Praha, ČR
OKTAGON 30

Střední váha (TITUL)
🇸🇰 Samuel Krištofič vs Patrik Kincl 🇨🇿
Střední váha
🇨🇿 Matěj Peňaz vs Vlasto Čepo 🇸🇰