Oktagon 30: Bledá seřezala Limu a je šampiónkou!

Tereza BledáMáme za sebou jubilejní Oktagon 30, který nabídl také duely ze série Underground, ale především roky očekávaný a první ženský titulový zápas, který ovládla česká kráska Tereza Bledá!

Galavečer otevřel duel v dohodnuté váze 75 kilogramů v rámci pravidel Oktagon Underground Tomáš Cigánik vs Jakub Mikovčák. Slovenský zápasník byl ve všech třech kolech jasně dominantní a připsal si jednoznačnou výhru na body.

Do druhého Underground zápasu naskočil Denis Farkaš, který před pár dny na Fight Night Challenge prohrál s českým bijcem Jakubem Gazdíkem. Tentokrát si spravil chuť a krajana Andreje Šimkuliče sestřelil už v prvním kole neskutečnou bombou.

Ve třetím Underground zápasu nastoupili ve váze 74 kilogramů český bijec Luděk Greguš a Slovák Nikolas Krivák. Greguš na poslední chvíli nahradil Radka Roušala, kterého vedení Oktagonu odvolalo z důvodu tetování Adolfa Hitlera, které má na své paži. Český fighter hodně překvapil a ve druhém kole parádně levým hákem Kriváka sestřelil. Nicméně zápas došel až do konce vypsaných kol a Greguš jednoznačně vyhrál, což je ovšem velké překvapení, neboť favoritem byl právě slovenský fighter.

Do poslední zápasu podle pravidel Oktagon Underground nastoupilo ve váze 80 kilogramů duo Andreas Čehovský a Adrian Tadlánek. Byla k vidění ostrá štípaná která začala podle očekávaní v režii českého bijce. Ve druhém kole však Tadlánek sešlápl plyn a zápas otočil na svou stranu a vyhrál zaslouženě na body. Tento duel tak ukončil zajímavou kartu Underground

Michal Plesník

Kartu Oktagonu 30 otevřel duel v domluvené váze 86 kilogramů Michal Plesník vs Vito Špic. Plesník před pár dny na Fight Night Challenge vybodoval Michala Rybu a tak se postavil do klece přesně po třech dnech od posledního zápasu. Zápasová únava však nebyla na Plesníkovi znát a ukázal svůj skvělý box, Vito Špice do ničeho nepustil a v prvním kole jej umlátil. Slovenský fighter si tak po dvou porážkách v Oktagonu připsal první vítězství. Do druhého zápasu nastoupili Ukrajinec Aleksander Kolontay a Gruzínec Mate Sanikidze. Parádní vyrovnaný duel nakonec na body ovládl gruzínský válečník.

Daniel Škvor

Do třetího duelu nastoupila hvězda domácí fighterské scény, dvaatřicetiletý Daniel „Dee Dee“ Škvor a brazilský sniper Jhonathan Azevedo. Škvor od začátku úvodního kola svého soupeře ničil tvrdými a přesnými údery. Vše vyvrcholilo na konci kola, kdy Brazilce spolu s klaksonem závěru poslal k zemi. Následně lékaři nepustili Azeveda do druhé kola a Škvor vyhrává technickým KO.

Ondřej Novotný

V dalším souboji se ve velterové váze střetli francouzský bijec Emmanuel Dawa a Polák Mateusz Strzelczyk. Francouz začal aktivně a parádně Poláka trefoval, ten ovšem po třech minutách skvěle Dawu chytil za nohu a utáhl. První polovinu turnaje uzavřeli pérové váhy Jakub „Chimp“ Tichota vs Dawid „Kanar“ Kareta. Převaha českého bijce byla jednoznačná v každém kole vyhrává jednomyslně na body.

Matěj Peňaz

Hlavní kartu galavečeru otevřela bitva velterové váhy mezi českým bijcem Matúšem Juráčkem a slovenským fighterem Robertem Pukačem. Tento souboj nabídl velmi vyrovnané a opatrné výkony a o vítězi museli rozhodnout až rozhodčí, ale i ti neměli lehkou práci. Nakonec se dva přiklonili na stranu domácího bijce a Juráček si tak připsal v Organizaci už čtvrtou výhru v řadě. Do dalšího zápasu nastoupili chasníci z nejtěžší váhové divize Daniel Dittrich a Tadej Dajčman. Český bijec však na Slovince nestačil a ten ho perfektně uškrtil v prvním kole.

O hlavní předzápas se postarali domácí Matěj Peňaz a Cheick Kone z Pobřeží slonoviny. Peňaz nastoupil do zápasu se skvělou bilancí 4 výher v prvním kole bez porážky a roli favorita potvrdil. První kolo mu nevyšlo úplně podle představ, ale od druhého kole byl v Oktagonu hlavním aktérem českým bijec. Kone však ukázal velkou odolnost, která však skončila ve třetím kole, kdy jej Peňaz parádně sestřelil.

Matúš Juráček

Do hlavního zápasu vlétla neporažená česká zápasnice Tereza Bledá, která si svými výkony řekla o titulovou bitvu a tu dostala právě na tomto galavečeru a do cesty se ji postavila brazilská brazilská válečnice Mabelly Lima. Lima však neudělala váhu, limit splnila až v den zápasu a tak ztratila možnost získat titul. Bledá na nic nečekala a Brazilku umlátila lokty v prvním kole a je tak historicky první šampiónku organizace Oktagon.

Tereza Bledá


Makhmud Muradov
OKTAGON 30 – VÝSLEDKY
Zápasy Oktagon UnderGround

Domluvená váha 75 kg (UnderGround)
Tomáš Cigánik 🇸🇰🆚🇸🇰 Jakub Mikovčák
30:26 – 30:26 – 30:25
Střední váha
Denis Farkaš 🇸🇰🆚🇸🇰 Andrej Šimkulič
1. kolo KO

Domluvená váha 74 kg
Luděk Greguš 🇨🇿🆚🇸🇰 Nikolas Krivák
30:26 – 30:26 – 30:27

Domluvená váha 80 kg
Adrian Tadlánek 🇸🇰 🆚 🇨🇿 Andreas Čehovský
30:27 – 29:28 – 30:27

Předzápasy Oktagon 30

Domluvená váha 86 kg
Michal Plesník 🇸🇰🆚🇸🇮 Vito Špic
1. kolo TKO
Pérová váha

Mate Sanikidze 🇬🇪🆚🇺🇦 Aleksander Kolontay
29:28 – 29:28 – 29:28
Polotěžká váha
Daniel Škvor 🇨🇿🆚🇧🇷 Jhonathan Azevedo
1. kolo TKO
Velterová váha
Mateusz Strzelczyk 🇵🇱🆚🇫🇷 Emmanuel Dawa
1. kolo SUB
Pérová váha
Jakub Tichota 🇨🇿🆚🇵🇱 Dawid Kareta
30:27 – 30:27 – 30:27

Hlavní karta Oktagon 30

Velterová váha
Matúš Juráček 🇨🇿🆚🇸🇰 Robert Pukač
29:28 – 30:27 – 28:29
Těžká váha
Tadej Dajčman 🇸🇮🆚🇨🇿 Daniel Dittrich
1. kolo SUB
Střední váha
Matěj Peňaz 🇨🇿🆚🇨🇮 Cheick Kone
3. kolo KO
Muší váha (Titul)
Tereza Bledá 🇨🇿🆚🇧🇷 Mabelly Lima
1. kolo TKO


Oktagon 31