Oktagon 28: Pešta je novým šampiónem!

Viktor Pešta ovládl polotěžkou váhu a má titul! Petr „Monster“ Kníže v tvrdé bitvě dokázal přetlačit o dvacet let mladšího Brazilce Kaika Brita a bude bojovat o titul

25.9.2021 – O2 Universum, Praha, ČR
OKTAGON 28

Osmadvacátý Oktagon se vrátil do pražské arény O2 Universum a nabídl nabušenou kartu o dvanácti chodech zakončený titulovou bitvou v polotěžké váze mezi Viktorem Peštou a Stephanem Pützem.

Celé galavečer otevřel český duel Lesák vs Lengál, který nabídl vyrovnanou bitvu, kterou nakonec těsně na body ovládl Luboš Lesák. Poté přišli dvě rychlá vítězství v prvních kolech, když Jakub Tichota a Zdeněk Polívka ukončili své soupeře technickým KO. Michal Konrád jasně vybodoval Davida Martiníka, kanadský fighter David Moon překvapivě ukončil v prvním kole Matěje Kuzníka a první polovinu galavečera uzavřel knockout v podání domácího bijce Matěje Peňaze, jenž v prvním kole ukončil Poláka Mateusze Strzelczyka.

Hlavní kartu otevřel duel David Hošek vs Marcin Naruszczka. Zápas byl poměrně vyrovnaný, ale mírně navrch měl polský bijec. Nicméně Hošek trefil Polákovu bradu a rozhodčí zápas okamžitě ukončil. Jenže Naruszczka mohl pokračovat v boji a následně se ukázalo, že rozhodčí zápas ukončil předčasně.

V dalším zápase dominoval Andrej Kalašník, který v prvním kole uškrtil německého bijce Christiana Jungwirtha a Michal Brož také v prvním kole francouzského válečníka Emmanuela Dawu. Leo Brichta v očekávaném zápase ukončil ve druhém kole technickým KO Francouze Damiela Lapiluse.

Do hlavního předzápasu večera se postavila legenda domácího MMA, čtyřiačtyřicetiletý Petr „Monster“ Kníže, který vyzval brazilskou hvězdu Kaika Brita. Zápas začal podle očekávaní hodně ostře a Brazilec několikrát českého bijce nachytal. Na konci prvního kola přesnou trefou ošklivě Monsterovi zlomil nos. Ve druhém kole Brito opět tlačil, ale Kníže ho dokázal srazit k zemi i když jej nedokázal udržet v pozici tak dlouho jak si přál. Na konci kola nechtěně Kníže kopl Brazilce do rozkroku a ten s bolestivou grimasou kolo dokončil. Třetí kolo začalo zase velmi aktivně a Kníže dokázal dostat Brita na zem a ten byl ve velkých problémech, ze kterých se vymanil až v poslední pul minutě zápasu. Dál se už nic nestalo a o vítězi musili rozhodnout až bodoví rozhodčí, kteří jako vítěze viděli 2:1 (2x 29:28 – 28:29) českou legendu. Kníže tak vyzve šampióna Davida Kozmu.

Do hlavní titulové bitvy nastoupil zkušený český bijec Viktor Pešta a německý válečník Stephan Pütz. Jednalo se o první titulovou bitvu v této váhové kategorii v organizaci Oktagon. Vyrovnanou bitvu ukončil po třetím kole lékař, který nepustil německého fightera dále do zápasu. Pütz měl velký cut na nose a silně krvácel.  Hlavní duel večera tak skončil velmi smolně.


KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

PŘEDZÁPASY

Pérová váha 
🇨🇿 Luboš Lesák vs Vladimír Lengál 🇨🇿
– Na body

Pérová váha
🇨🇿 Jakub Tichota vs Risto Dimitrov 🇲🇰
– 1. kolo TKO

Střední váha
🇨🇿 Zdeněk Polívka vs Eric Spicely 🇺🇸
– 1. kolo TKO

Pérová váha
🇨🇿 Michal Konrád vs David Martiník 🇨🇿
– Na body

Lehká váha
🇨🇦 David Moon vs Matěj Kuzník 🇨🇿
– 1. kolo KO

Střední váha
🇨🇿 Matěj Peňaz vs Mateusz Strzelczyk 🇵🇱
– 1. kolo KO

HLAVNÍ KARTA

Dohodnutá váha 86kg
🇨🇿 David Hošek vs Marcin Naruszczka 🇵🇱
– 2. kolo TKO

Velterová váha
🇨🇿 Andrej Kalašník vs Christian Jungwirth 🇩🇪
– 1. kolo SUB

Velterová váha
🇨🇿 Michal Brož vs Emmanuel Dawa 🇫🇷
– 1. kolo SUB

Lehká váha
🇨🇿 Leo Brichta vs Damiel Lapilus 🇫🇷
– 2. kolo TKO

Velterová váha
🇨🇿 Petr Kníže vs Kaik Brito 🇧🇷
– Na body

Polotěžká váha
🇨🇿 Viktor Pešta vs Stephan Pütz 🇩🇪
– 3. kolo TKO