Oktagon 23: Legendární Monster ovládl bitvu s Fusim!

Bledá opět vyhrála, Mikulášek nestačil na Robertsena, Brito tvrdě ukončil Bryczeka a Monster utáhl Itala v prvním kole!  Můžeme se těšit na Oktagon 24: Kozma vs Silva o titul velterové váhy a možná Oktagon 25: Minda vs Buday o titul v těžké váze!

1.5.2021 – Zoner BobbyHall Brno, ČR
Oktagon 23
Foto: OktagomMMA FB

Celou kartu otevřel očekávaný duel pátého šampiona Oktagon Výzvy Romana Pauluse s Michalem Konrádem. Paulus překvapivě na svého soupeře nestačil a Konrád si připsal jednoznačné vítězství na body.

Brazilec Rafael Xavier parádně po první minutě úvodního kola sestřelil Maďara Csaba Hocze. Český souboj v lehké váze těsně vyhrál Matouš kohout, když vybodoval Jana Širokého. První ženský souboj na galavečeru ovládla ve slámové váze Polka Ewelina Wozniak, která v prvním kole ukončila Venezuelanku  Elizabeth Rodrigues.

„AK47“ Andrej Kalašnik předvedl jasnou dominanci a na body vyprovodil slovenského soupeře Tomáše Bola. Zkušený maďarský zápasník Máté Kertész ovládl na body souboj s Portugalcem Bruno Carvalhem, kterému nedal sebemenší šanci. „Bomby“ Karol Ryšavý překvapil českého bijce Matěje Kuzníka, kterého ukončil po necelých dvou minutách na gilotinu a uzavřel první část galavečera.

Hlavní kartu večera otevřel Polák Kamil Minda a Brazilec Kerisson Leal De Rezende. Tvrdý souboj těžkých vah nakonec vyhrál na body polský bijec. Do dalšího souboje nastoupili Václav Mikulášek a norský policista Thomas Robertsen. První kolo ovládl překvapivě Mikulášek, ale ve druhém kole se zápas otočil. Na konci druhého kola si český fighter poranil kotník a do třetího kola nemohl nastoupit. Thomas Robertsen tak ukončil svou úspěšnou profesionální kariéru vítězstvím.

Tereza Bledá pokračuje v Oktagonu bez porážky a vyhrála již šestý zápas pod organizací. Tentokrát jasně vybodovala brazilskou vyzývatelku Karoline Martins. V dalším zápas ukončil po necelých třech kolech Leo Brichta izraelského válečníka Kirilla Medvedovskiho.

Do posledního předzápasu nastoupili Polák Robert Bryczek a Brazilec Kaik Brito. Brazilský bojovník seřezal svého favorizovaného soupeře a po 93 vteřinách Poláka ukončil. V hlavním zápase dominovala již čtyřiatřicetiletá česká legenda Petr „Monster“ Kníže, který po dvou minutách utáhl o 14 let mladšího Itala Andreu Fusiho.


KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

PŘEDZÁPASY

Pérová váha
Michal Konrád vs Roman Paulus
– 30:27 – 29:27 – 29:28

Polotěžká váha
Rafael Xavier vs Csaba Hocz
– 1. kol KO

Lehká váha
Matouš Kohout vs Jan Široký
– 29:28 – 29:28 – 28:29

Slámová váha
Ewelina Wozniak vs Elizabeth Rodrigues
– 1. kolo Triangl

Velterová váha
Andrej Kalašnik vs Tomáš Bolo
– 30:27 – 30:27 – 30:27

Velterová váha
Máté Kertész vs Bruno Carvalho
– 30:25 – 30:25 – 30:24

Lehká váha
Karol Ryšavý vs Matěj Kuzník
– 1. kolo SUB


HLAVNÍ KARTA

Těžká váha
Kamil Minda vs Kerisson Leal De Rezende
– 29:26 – 29:26 – 28:28

Střední váha
Thomas Robertsen vs Václav Mikulášek
– 2. TKO

Bantamová váha
Tereza Bledá vs Karoline Martins
– 30:27 – 30:28 – 30:28

Lehká váha
Leo Brichta vs Kirill Medvedovski
– 1. kolo TKO

Velterová váha
Kaik Brito vs Robert Bryczek
– 1. kolo TKO

Velterová váha
Petr Kníže vs Andrea Fusi
– 1. kolo triangl


29.5.2021 – Oktagon 24
David Kozma vs Leandro Silva


19.6.2021 – Oktagon 25
Kamil Minda vs Martin Buday