Oktagon 22: Vémola neudělal váhu, přijde o titul?

Karlos „Terminátor“ Vémola nesplnil váhový limit o 0,6 kilogramů. Organizace Oktagon zatím řeší jak se k situaci postaví. Pokud tomu bude stejně jako ve světě, tak je Vémola bez titulu!

27.3.2021  – Zoner BobbyHall Brno, ČR
Oktagon 21
Střední váha
Karlos Vémola vs Milan Ďatelinka
PPV – Live stream: www.oktagontv.cz

Vážení
Milan Ďatelinka: 83,8 kg
Karlos Vémola: 84,5 kg (Limit 83,9 kg)

Již zítra nás čeká další galavečer největší tuzemské organizace Oktagon, kde bychom v hlavním duelu měli vidět souboj o titul střední váhy Karlos Vémola vs Milan Ďatelinka.

Jenže vše je nyní jinak. Slovenský válečník navážil v limitu přesně, ale úřadující šampión navážil o půl kila více a nebude mít ani druhý pokus, neboť mu lékař shození již zmíněných 0,6 kg zakázal.

Organizace Oktagon v čela s Pavolem Nerudou a Ondřejem Novotným musí rychle situaci řešit. Ďatelinka se nechal slyšet, že mu rozdíl nevadí a zrušit úplně zápas se nikomu chtít také nebude.

Ve světě MMA a boxu však platí, že pokud šampión nenaváží a zápas se i přesto bude konat, tak mu bude titul odebrán a může ho výhrou získat pouze soupeř. Zároveň by měl Vémola přijít o část své výplaty, která by měla jít na účet Ďatelinky.

Jaký bude finální result organizace se dozvíme ještě dnes. Uvidíme jak se celé záležitosti organizace postaví a budeme věřit, že bude rozhodnutí spravedlivé. Nesplnění váhového limitu je jasné porušení pravidel a pokud jde o šampióna, tak to platí dvojnásob.