Okradený Pejsar zřejmě odvetu nedostane! Kudryashov bude bojovat s Fayferem v eliminaci WBC!

Aktuální světová dvacítka křížové váhy Dmitry „The Russian Hammer“ Kudryashov (24-3-0, 23 KO) si to rozdá se svým krajanem Ruslanem Fayferem (25-1-0, 16 KO) v eliminaci o post vyzývatele šampiona WBC.

Spravedlnost ve světě boxu zkrátka neexistuje. Pětatřicetiletý český válečník Václav Pejsar (14-9-0, 12 KO) zvládl prosincovou bitvu s ruským knockoutérem Dmitry Kudryashovem na jedničku, přesto jej v mrazivém Krasnojarsku hanebně okradli. Už to vypadalo, že se rodák z Plzně dočká odvety, kde by mohl jasně dokázat, že v prvním duelu měl zcela po právu slavit on. Jenže světová osmatřicítka a česká jednička křížové váhy šanci nedostane, byť mu ji ruská strana slibovala.

Místo toho dostane protekční Kudryashov šanci opět se přiblížit boji o světový titul. Podle veškerých informací by se totiž měl čtyřiatřicetiletý rodák z Volgodonsku utkat s o šest let mladším krajanem Ruslanem Fayferem v eliminačním souboji WBC. Ten je naplánovaný na 8.5.2020 do Ruska, ale zatím nic není oficiálně potvrzeno. Vítěz tohoto duelu by byl povinným vyzývatelem nového šampiona Ilungy „Junior“ Makabua (27-2-0, 24 KO), jenž shodou okolností porazil Kudryashova v červnu minulého roku technickým knockoutem v pátém dějství.