Oficiálně: Povetkin vs Whyte 22.8.2020 o titul WBC!

Velmi čekávaná bitva dvou těžkých vah se bude s definitivní platností konat 22. srpna v britském Brentwoodu. Bojovat se bude o prozatímní světový titul organizace WBC! V ringu také Katie Taylor!

22.8.2020 – Matchroom Fight Camp, Brentwood, Velká Británie
Těžká váha
Alexander Povetkin vs Dillian Whyte

Ruská jednička a světová pětka “Russian Vityaz” Alexander POVETKIN (35-2-1, 24 KO) a britská trojka a světová sedmička “The Body Snatcher” Dillian WHYTE (27-1-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul WBC!

Šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn v minulých týdnech potvrdil srpnové termíny konání galavečeru, který se bude vysílat prostřednictvím PPV. Nyní je již termín potvrzeny a velký titulový galavečer se bude kona 22. srpna.

Když Dillian Whyte vstupoval do prosincového souboje s polským obrem Mariuszem „The Viking“ Wachem (35-6-0, 19 KO), tak nebyl v příliš dobré formě. Podle slov dvaatřicetiletého Brita byla na vině kauza ohledně dopingu, ale také fakt, že se o souboji dozvěděl prakticky pár dní dopředu. Přesto si v saúdskoarabském Rijádu dokráčel k vítězství na body v poměru 2x 97:93 a 98:93. Utrápenému, leč zaslouženému.

Nyní se mu do cesty postaví houževnatý Rus Alexander Povetkin, který se loni skvěle uvedl v zápase s Hughiem Fury, kterého prakticky k ničemu nepustil a favorita zápasu jednoznačně vybodoval. V dalším duelu remizoval Michaelem Hunterem, který byl stejně jako Fury favoritem a nakonec tvrdě narazil.

Hlavním zápasem večera byl měl být původně dámský souboj Katie Taylor (15-0-0, 6 KO) vs Amanda Serrano (37-1-1, 27 KO). Jenže Eddie Hearn musel z důvodu nižších příjmů přistoupit na snížení výplat pro obě bojovnice. Domácí Katie Taylor snížení přijala, ale Americká soupeřka však nikoliv a zápas je tak definitivně zrušen. Nicméně Katie Taylor by se měla k obhajobě svých titulů postavit, kdo bude její soupeřkou není známo.