Oficiálně potvrzeno: Witherspoon nahradí Sponga v souboji s Usykem!

Stáj Matchroom Boxing oficiálně potvrdila, že Chazz „The Gentleman“ Witherspoon (38-3-0, 29 KO) bude náhradou za dopujícího Tyrona Sponga v souboji s Oleksandrem Usykem (16-0-0, 12 KO).

Neskutečně smolný rok zažívá fenomenální Ukrajinec Oleksandr Usyk. Bývalý nesporný král křížové váhy měl debutovat o váhovou kategorii výše již v květnu, kdy se měl postavit kamerunskému válečníkovi s francouzským pasem, Carlosi Takamovi. Jenže si poranil biceps a souboj se tak odsunul na dobu neurčitou a začátkem září již bylo jisté, že stáj Matchroom Boxing změnila směr a místo Takama strčí Usykovi Sponga. Už to tedy vypadalo, že rošáda s bývalým králem křížové váhy končí, ale smůla úřaduje dál.

Včera se objevili informace o tom, že čtyřiatřicetiletý Nizozemec narozený v Surinamu neprošel dopingovými testy na Clomiphene (látka používající se na zvýšení testosteronu) a Eddie Hearn jej vyřadil ze souboje s Usykem. Nyní už má Matchroom Boxing náhradu v podobě osmatřicetiletého rodáka z Filadelfie, Chazze Witherspoona, kterému aktuálně patří 74. pozice světového žebříčku. „Trénuji pravidelně a jsem na duel skvěle připravený. Usyk jde do těžké váhy, kde zjistí, že se jedná o úplně něco jiného. Vyhrál jsem posledních osm soubojů a čekal jsem na takovou příležitost. V ringu nechám maximum.“ – Slibuje Američan, který však svůj potenciál nikdy nenaplnil.