Oficiálně potvrzeno. Tony Yoka se střetne 13.7.2019 s Alexanderem Dimitrenkem!

Nyní je již definitivně potvrzeno, že se olympijský vítěz z Ria, Tony „La Conquête“ Yoka (5-0-0, 4 KO) střetne 13.7.2019 ve Francii s německým obrem, Alexanderem „Saschou“ Dimitrenkem (41-5-0, 26 KO).

Amatérský přemožitel Filipa Hrgoviče, Joe Joyce, nebo Ivana Dychka se vrací do ringu. Kariéru sedmadvacetiletého Francouze, který ovládl olympijské hry v Riu de Janeiru totiž přibrzdila dopingová kauza. Ne snad, že by Yoka dopoval, ale nenahlásil svoji lokaci dopingovým komisařům a tak vyfasoval roční stopku, jenž mu brzy vyprší. Aktuální světová jednasedmdesátka těžké váhy již zná jméno svého budoucího soupeře. Tím bude obrovitý rodák z Ruska, který několik let žije v německém Hamburku, Alexander Dimitrenko.

Alexander Dimitrenko

I když psát o tom, že je Dimitrenko obrovitý ve srovnání s Yokou, není dobrý příklad, jelikož Yoka měří, stejně jako jeho soupeř, 201 centimetrů. Každopádně světová šestatřicítka a německá čtyřka těžké váhy neprožívá zrovna nejlepší období. V polovině roku 2018 Dimitrenka ukončil americký šikula, Bryant „By-By“ Jennings. Letos v dubnu jej v pěti kolech ukončil i aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO, Andy „Destroyer“ Ruiz. To mladý Francouz v profesionálním ringu ještě nezaváhal a v posledním zápase ukončil v desátém dějství odolného Birta, Davida Allena.