Oficiálně potvrzeno. Manny Pacquiao se střetne s Keithem Thurmanem!

Aktuální regulérní šampion WBA a legenda profesionálního boxu, Manny „Pac Man“ Pacquiao (61-7-2, 39 KO), se 20.7.2019 střetne s držitelem titulu WBA Super, Keithem „One Time“ Thurmanem (29-0-0, 22 KO).

Čtyřicetiletý Filipínec souhlasil s největší výzvou za poslední dva roky a v Las Vegas se střetne s dlouholetým šampionem WBA Super ve welterové váze, Keithem Thurmanem. Třicetiletý Američan dlouhou dobu řešil zdravotní komplikace. Zelenou mu lékaři dali až letos v lednu, kdy se po skoro dvou letech neaktivity vrátil zpět do ringu a nepředvedl zrovna přesvědčivý výkon. Američan s Mexickými kořeny, Josesito Lopez, mu byl více než vyrovnaným soupeřem. Duel nakonec ovládl na body šampion, i když s hodně odřenými uši 113:113, 117:109, 115:111.

To filipínská legenda a aktuální trojka welterové váhy chytla druhý dech. Po kontroverzní porážce s Jeffem Hornem z roku 2017, dokázal tvrdě ukončit argentinskou mašinu Lucase Martina Matthysseho a následně s přehledem vybodoval i prostořekého Adriana Bronera. Nyní je na čase, aby oba šampioni WBA zkřížili rukavice. Podle mnohých fanoušků a expertů to bude vyrovnaný souboj, jelikož Thurman není zrovna ve formě a Pacquiao je už zkrátka za výkonnostním vrcholem. Kdo ovládne tuto řež a odejde, jako právoplatný šampion WBA welterové váhy? To se dozvíme již 20.7.2019.