Oficiálně potvrzeno! Hughie Fury se střetne s Alexanderem Povetkinem v Londýně!

Hodně zajímavý zápas naplánoval Eddie Hearn na 31.8.2019 do londýnské O2 Arény. Zde se v ringu sejde světová pětka, Alexander „Ruský Vítěz“ Povetkin (34-2-0, 24 KO) a světová jednadvacítka, Hughie Fury (23-2-0, 13 KO).

Tak to je naprostá bomba. Jsou to čtyři dny, co čtyřiadvacetiletý Brit podepsal novou promotérskou smlouvu se stájí Matchroom Boxing, potažmo Eddiem Hearnem a ten jej již předhodil lvům. Respektive jej předhodil pátému muži světového žebříčku, zlatému olympijskému medailistovi z Atén a jednomu z nejzkušenějších borců v divizi, Alexanderu Povetkinovi. Devětatřicetiletý Rus sice nebyl již skoro rok v ringu, ale zkušeností má na rozdávání. Navíc to bude další velká šance říct si o velký duel na britské půdě a v případě „Ruského Rytíře“ možná i ta poslední.

Rodák z britského Stockportu totiž v posledních soubojích úplně neoslňuje a jeho výkony jsou spíš rozpačité. Kubrat Pulev jej snadno na domácí půdě vybodoval v poměru 117-111, 118-110, 115-113. Následovala sice výhra nad Chrisem Norradem knockoutem ve druhém kole, ale nutno dodat, že to bylo hodně kontroverzní ukončení a Fury předváděl hodně špinavý a nečistý box. Poslední bitvu absolvoval začátkem tohoto měsíce. Přesluhujícího a již za zenitem boxujícího osmatřicetiletého Nigerijce, Samuela Petera, nedokázal nikterak ohrozit a veterán nakonec vzdal pro zranění ramene v sedmém dějství. Tudíž nás čeká hodně zajímavý generační souboj, který může mít zajímavý výsledek.