Oficiálně potvrzeno: Canelo Alvarez se střetne 2.11.2019 se Sergeyem Kovalevem!

Ještě tento rok uvidíme megaduel v podání mexické hvězdy Saula „Canelo“ Alvareze (52-1-2, 35 KO) a ruského „Krushera“ Sergeye Kovaleva (34-3-1, 29 KO), který je naplánovaný na 2.11.2019 do Las Vegas.

Jeden z nejočekávanějších soubojů tohoto roku je potvrzený. Mexická hvězda Saul Alvarez se přesune o dvě váhové kategorie výše, aby čelil aktuálnímu šampionovi WBO polotěžké váhy Sergeyi Kovalevovi. Pokud se osmadvacetiletému rodákovi z Guadalajary podaří porazit o sedm let staršího šampiona, pak se stane čtvrtým borcem v historii, který dosáhl na tituly v super welterové, střední, super střední a polotěžké váhy. Před ním to dokázali jen Sugar Ray Leonard, Thomas Hearns a Mike McCallum.

„Druhá část mé kariéry jde perfektně podle plánu.“ – Rozpovídal se po oznámení duelu král střední váhy. „Opět půjdu do velké bitvy, takže i nadále budu psát historii boxu. To je přesně ten důvod proč jsem se rozhodl přeskočit dvě váhové kategorie a setkat se s jedním z nejobávanějších šampionů posledních let. Kovalev je nebezpečný puncher. Je samozřejmě větší než já, ale je to pro mě výzva a já jsem ochoten toto riziko přijmout.“ – Dokončil své povídání aktuálně nejlepší bojovník napříč všemi vahami, tedy alespoň podle respektovaného webu BoxRec.com.