Oficiálně potvrzeno. Anthony Joshua se utká s Andym Ruizem!

Matchroom Boxing se streamingovým gigantem DAZN oficiálně potvrdili náhradníka za dopingového hříšníka Jarrella Millera. 1.6.2019 v Madison Square Garden se střetne Joshua s Ruizem.

Aktuální světová jednička a šampion organizací WBA. WBO, IBF a IBO, Anthony „AJ“ Joshua (22-0-0, 21 KO), zná svého soupeře pro červnový debut na americké půdě. Tím se stane světová dvanáctka a americká čtyřka těžké váhy, Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (32-1-0, 21 KO). Devětadvacetiletý Američan se aktuálně veze na vlně tří vítězství, když dokázal zdolat Devina Vargase, Kevina Johnsona a naposledy ukončil německého obra, Alexandera Dimitrenka. Jeho poslední prohra se datuje do roku 2016, kdy nestačil na tehdejšího šampiona WBO, Josepha Parkera, byť hodně sporně na body. Oficiální verdikt zněl 2×115-113 a 114-114. Dle mnohých expertů měl ovšem vyhrát rodák z Kalifornie s mexickými kořeny.

To král těžké váhy ještě nezaváhal. Na kontě pak má skalpy velkých jmen v čele s legendou a bývalým králem těžké váhy, Wladimirem Klitschkem. Dokázal zdolat i Parkera, který je jediným přemožitelem Ruize, či zdemolovat olympijského vítěze z Atén, Alexandera Povetkina. Najdou se i tací, kteří tento souboj nevnímají pozitivně. Například velký rival Joshuy, Dillian Whyte, si o tomto zápase myslí svoje. „Nebude to dobrý boj. Má rychlé ruce, ale nemá sílu. Pokud jej dokázal zasáhnout Parker, co s ním asi udělá Joshua. Podle mě „AJ“ vyhraje do sedmého kola knockoutem.“ – Prozradil jamajský rodák, který stále nemůže překousnout to, že jej Eddie Hearn vyšachoval ze hry o souboj se šampionem.