Oficiálně oznámeno! Oleksandr Usyk se střetne s Dereckem Chisorou 23.5.2020 v Londýně!

Tak konečně je to oficiálně oznámené. Bývalý nesporný král křížové váhy a aktuální světová trojka těžké váhy Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) si to 23.5.2020 rozdá se světovou desítkou Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO).

Konečně se fanoušci těžké váhy dočkali i oficiálního oznámení duelu mezi bývalým nesporným šampionem křížové váhy a aktuální světovou trojkou těžké váhy Oleksandrem Usykem a bývalým neúspěšným vyzývatelem o titul mistra světa těžké váhy a světovou desítkou Dereckem Chisorou. Třiatřicetiletý Ukrajinec je bez pochyby favoritem tohoto duelu, byť v těžké váze odboxoval pouze jeden jediný duel s Chazzem Witherspoonem. Osmatřicetiletý americký veterán, ale rozhodně není měřítkem a rozhodně ani nepatří mezi širší špičku nejtěžší váhové kategorie. Každopádně rodák ze Simferopolu je mistrem světa a mistrem Evropy z amatérů, získal olympijskou medaili v roce 2012 a stal se nesporným šampionem křížové váhy mezi profesionály. Takže jeho kvality jsou jasně dané, ovšem je zde i fakt, že za poslední rok a půl stál v ringu jenom jednou a to s průměrným a starým Witherspoonem.

Jak jsme se v minulosti přesvědčili, tak Derecka Chisoru rozhodně nikdy nepodceňujeme. Tento šestatřicetiletý nezmar zkrátka dokáže souboj totálně odfláknout, ale dokáže se i dost kvalitně připravit. Tehdejší šampion WBC Vitali Klitschko se s ním natrápil všech dvanáct vypsaných kol a britský výrostek mu rozhodně dělal velké problémy. V roce 2016 se s ním hodně natrápila bulharská „Kobra“ Kubrat Pulev, který tehdy zapsal velice těsné vítězství v poměru 116-112, 118-110 a 113-115. Nehezky se s ním dvakrát natrápil i aktuální prozatímní šampion WBC Dillian Whyte. Za to Takam, Szpilka a Price se pakovali z ringu před limitem. Rodák ze Zimbabwe zkrátka má ten nepříjemný styl, který by Ukrajinci nemusel sedět a má i knockoutový úder. Zároveň jeho plechová hlava dokáže inkasovat celý večer a zrovna Usykova síla by jí problém dělat neměla. Je ukrajinská hvězda opravdu připravena na velké duely v těžké váze? Nebo jej síla ostříleného britského válečníka sešrotuje? To se dozvíme již 23.5.2020!