Oficiálně oznámeno: Josh Taylor se střetne s Apinunem Khongsongem 2.5.2020 v Glasgow!

Aktuální král super lehké váhy a šampion organizací WBA (Super) a IBF Josh „The Tartan Tornado“ Taylor (16-0-0, 12 KO) se 2.5.2020 střetne na domácí půdě ve Skotsku s povinným vyzývatelem Apinunem Khongsongem (16-0-0, 13 KO).

Devětadvacetiletý skotský válečník má za sebou fantastický rok 2019. V rámci boxerské ligy mistrů WBSS porazil ve čtvrtfinále Ivana Baranchyka a stal se šampionem IBF super lehké váhy. Ve finále pak zdolal fantastického Američana Regise Prograise a ukořistil pás WBA (Super) a také diamantový pás WBC. Rodák z Edinburghu se stal vůbec prvním vítězem WBSS v super lehké váze a mohl spokojeně končit rok 2019 s trofejí Muhammada Aliho a dvěma pásy mistra světa.

Hned v lednu však přišla prvotřídní senzace. Taylor se vykašlal na dlouholetou stáj Cyclone Promotions a trenéra Shanea McGuigana a utekl ke konkurenční stájí Top Rank Boxing. Ostatně i proto, že v té se nachází druhý šampion Jose Carlos Ramirez (25-0-0, 17 KO), jenž má v držení pásy WBC a WBO. Skot hodně touží po sjednocujícím souboji, ale napřed se bude muset vypořádat s povinným vyzývatelem Apinunem Khongsongem. Třiadvacetiletý thajský bojovník je až světovou čtyřiadevadesátkou a byť v kariéře ještě neprohrál, tak v jeho rekordu nenajdeme příliš zvučných jmen.

Pouze jedinkrát v kariéře vytáhl rodák z Trangu paty z rodné hroudy a rozhodl se zkusit štěstí v Japonsku, kde také zapsal největší vítězství. Zkušeného Akihira Konda ukončil knockoutem v pátém dějství, ale i tak by měl být pro Taylora snadnou kořistí. I sedmadvacetiletý Ramirez má před sebou povinnou obhajobu s bývalým šampionem Viktorem Postolem, která je naplánovaná na 9.5.2020. Pokud oba šampioni zvládnou své povinnosti, pak v druhé polovině roku budeme zřejmě svědky velkolepého sjednocujícího souboje v super lehké váze.