Oficiálně: Okolie vs Glowacki 20. března!

Zápas o světový titul organizace WBO má konečně oficiální datum konání. Lawrence Okolie a Krzysztof Glowacki se utkají 20. března ve Velké Británii!

20.3.2021 – Londýn, Velká Británie
Křížová váha
Lawrence Okolie vs Krzysztof Glowacki

Neporažená britská jednička a světová osmička “The Sauce” Lawrence OKOLIE (15-0-0, 12 KO) a polská jednička a světová pětka “Glowka” Krzysztof GLOWACKI (31-2-0, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Polský bijec Glowacki stál v ringu naposledy v červnu 2019, kdy prohrál ve třetím kole titulové bitvy s Lotyšem Mairisem Briedisem. Okolo průběhu zápasu dodnes visí otazníky. Briedis trefil Glowackiho loktem, ale rozhodčí nedal polskému boxerovi řádný čas na probrání a zápas skončil předčasně a především chybou zkušeného ringového Roberta Byrda.

Nicméně ten samí názor měla i organizace WBO a nařídila, že se o pás WBO musí znova Glowacki postavit a to se stane nyní 20. března, kdy se o uvolněný titul WBO utká s neporaženým Britem Lawrencem Okoliem.

Okolie a Glowacki se měli utkat již v prosinci, ale polský boxer prodělal koronavirus a zápas musel být odložen. Britský boxer si jako náhradníka vybral jiného Poláka Nikodema Jezewskiho, kterého ukončil již ve druhém kole a získal mezinárodní pás WBO.

Dokáže čtyřiatřicetiletý Glowacki vybojovat zpět ztracený světový titul nebo se o šest let mladší naděje britských ostrovů stane poprvé světovým šampiónem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *