Odveta Usyk vs Joshua pravděpodobně na jaře!

Nový šampión těžké váhy Oleksadr Usyk a dnes již bývalý šampión Anthony Joshua by se mohli utkat v odvetě na jaře příštího roku. Ukrajinec chce zápas v Kyjevě!

V sobotním ostře sledovaném duelu dokázal neporažený ukrajinský šampión Oleksandr Usyk (19-0-0, 13 KO) přetlačit na body 117:112, 116:112 a 115:113 úřadujícího šampióna Anthony Joshuu (24-2-0, 22 KO) a získal tak světové tituly WBA, WBO, IBF a IBO v těžké váze.

V zápasové smlouvě byla samozřejmě oboustranná klauzule o odvetě, takže bylo předem jasné, že ať zápas dopadne jakkoliv, uvidíme i odvetu. Poražený Brit samozřejmě odvetu chce a je připraven čelit Usykovi na Ukrajině.

Podle předběžných informací by se mohla konat odveta na jaře příštího roku. „Ano, Anthony odvetu chce, je to sportovec, je to šampión, je to olympijský vítěz a logicky chce bojovat o tituly. Ale nyní je potřeba zjistit jeho zdravotní stav a jak na tom je jeho očnice, která byla dost poničená. Poté si sedneme s celým týmem a začneme to řešit. Usyk chce odvetu v Kyjevě a Anthony s tím problém nemá. Uvidíme, nyní je brzy cokoliv řešit. Letos určitě už ani jeden boxovat už nebudou a nejbližší termín případné odvety by byl Jaro 2022.“ řekl promotér Eddie Hearn

A dodává „Byl bych raději při odvetě opět v Londýně, ale budeme o tom ještě mluvit s Alexem Krassyukem. Myslím, že by to bylo výhodný pro všechny strany. Sobotní zážitek byl neuvěřitelný a myslím, že v Kyjevě bychom takovou show neudělali, minimálně ne v takovém měřítku jako na britských ostrovech“. uzavřel Hearn