Odveta Joshua-Ruiz bude o všechny čtyři pásy. Brit kouče měnit nebude!

Eddie Hearn potvrdil, že odveta mezi Anthonym „AJ“ Joshuou (22-1-0, 21 KO) a aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO), bude o všechny čtyři pásy.

Hodně se za poslední dny spekulovalo, jak to bude s tituly mistra světa. Organizace WBO a IBF chtěly do souboje s aktuálním králem těžké váhy, Andym Ruizem, natlačit povinné vyzývatele. Promotér Anthonyho Joshuy, Eddie Hearn, však potvrdil, že se všemi organizacemi jednal a dosáhl úspěšné dohody. Všechny organizace souhlasily s odvetou a ve hře tedy budou všechny čtyři tituly mistra světa v těžké váze. Odveta mezi devětadvacetiletým Britem a stejně starým Američanem s mexickými kořeny by měla přijít na řadu na přelomu listopadu a prosince. Místo konání je zatím v řešení.

Rodák z Watfordu také definitivně ukončil spekulace o propuštění svého dlouholetého trenéra Roba McCrackena, který jej dovedl v amatérském ringu k olympijskému zlatu a mezi profesionály ke čtyřem titulům mistra světa těžké váhy. „Jsem bojovník a mohu utrpět prohry i výhry. V sobotu jsem bohužel prohrál. Ale vždy říkám: Nesmí ti úspěch stoupnout do hlavy a prohra zničit srdce. Musíte udržet rovnováhu v mysli. Příště budu opět hrdý bojovník. Gratuluji Andymu Ruizovi, který má nyní šest měsíců, aby byl šampionem. Pak jej se mnou čeká nový zápas. Aktivovali jsme doložku o odvetě a brzy se dozvíte datum i místo konání.“ – Prozradil sesazený šampion.