Odveta Helenius vs Kownacki na galavečeru Fury vs Wilder 3!

Duel mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem nebude jediným zajímavým střetnutím na galavečeru v Las Vegas. Uvidíme také odvetu Roberta Heleniuse s Adamem Kownackim a další těžké váhy!

24.7.2021 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Těžká váha
Robert Helenius vs Adam Kownacki

Finská jednička a světová třiadvacítka „The Nordic Nightmare“ Robert HELENIUS (30-3-0, 19 KO) a Polská jednička a světová čtyřiadvacítka „Baby Face“ Adam KOWNACKI (20-1-0, 15 KO) se utkají ve dvanáctikolové odvetě o zlatý titul WBA!

První vzájemný duel se konal loni 7. března v Brooklynském Barclays Center a ostře sledovaný duel skončil velmi překvapivou výhrou finského boxera. Robert Helenius ukončil polského bijce ve čtvrtém kole a byla z toho poměrně velká senzace. Kownacki byl velkým favoritem a vyhaslí Helenius měl minimální šance na úspěch.

Výhrou získal finský boxer titul WBA Gold, který bude i součástí odvety. Helenius je zároveň první boxer, který dokázal v profi ringu Kownackiho porazit a Polák bude mu bude chtít porážku vrátit.

Oba tábory se na odvetě domluvili již loni v listopadu a ladil se pouze termín. Nejdříve se hovořilo o tom, že zápas by se měl konat letos v lednu, nicméně se následně termín přesunul na 6. března. Jenže ani to nebyl finální datum a Helenius a Kownacki se utkají 24. července na galavečeru v Las Vegas.

Na galavečeru uvidíme další zajímavé boxery těžké váhy. Představí se neporažený Nigerijec Efe Ajagba (15-0-0, 12 KO), neporažený Kubánec Frank Sanchez (18-0-0, 13 KO) nebo neporažený Američan Jared Anderson (9-0-0, 9 KO). Hlavním duelem večera bude třetí vzájemný souboj mezi Tysonem Fury a Deontayem Wilderem.