Odveta a souboj o světový titul Rivas vs Jennings nebude!

Oscar RivasNěkolikrát odsouvaný historicky první souboj o světový titul organizace WBC v nové váhové kategorii Bridgerweigt nakonec bude bez Bryanta Jenningse, který odmítl očkování proti Covidu!

Šestatřicetiletý americký bijec “By-By” Bryant JENNINGS (24-4-0, 14 KO) a čtyřiatřicetiletý Kolumbijec “Kaboom” Oscar RIVAS (27-1-0, 19 KO) se utkali již před dvěma lety na galavečeru v New Yorku. Zápas tehdy nabídl velmi vyrovnaný souboj, ve kterém se z těsného vítězství na body 106:103, 105:104 a 103:106 nakonec radoval Rivas. Nyní měl Jennings možnost svému soupeři porážku vrátit.

A co víc, oba borci se měli utkat o světový titul nové váhové kategorie nazvanou “Bridgerweight”, která je v rozmezí od 90,7 kg – 101,6 kg. Zápas se měl původně konat v červnu, poté byl přesunut na září a poté na 15. října a následně snad na 22. října. Jenže nyní je vše jinak. Oba boxeři souhlasili, že půjdou do zápasu naočkovaní. Nyní Jennings své rozhodnutí změnil a WBC ho ze zápasu vyřadila.

 

Nicméně Oscar Rivas v souboji zůstává podle plánu a na galavečeru v Montrealu k titulové bitvě nastoupí. Prozatím není jasno o tom, kdo bude jeho soupeřem  a mělo by to být promotéry oznámeno v následujícím týdnu.