Očekávaná bitva Ruiz vs Arreola je tu!

Tohle bude tuhý boj a už na váze bylo vidět, že oba boxeři tvrdě makali. Ruiz váží o 12 kilo méně než v posledním duelu s Joshuou. Arreola má dokonce nejnižší váhu za celou svou kariéru!

DNES – Dignity Health Sports Park, Carson, USA
Těžká váha
Andy Ruiz vs Chris Arreola
Přímý přenos na Premier Boxing Champions

Americká dvojka a světová šestka “Destroyer” Andy RUIZ (33-2-0, 22 KO) a americká třináctka a světová třiapadesátka “The Nightmare” Chris ARREOLA (38-6-1, 33 KO) se utkají v desetikolové bitvě!

Vážení
Andy Ruiz: 116,1 kg (7.12.2019 – 128,6 kg)
Chris Arreola: 103,6 kg (3.8.2019 – 110,7 kg)

Jednatřicetiletý rodák z Mexika Andy Ruiz se stal v červnu 2019 překvapivě světovým šampiónem těžké váhy, když dokázal v sedmém kole ukončit britského snipera Anthony Joshuu a obrat ho o všechny prestižní tituly WBA super, WBO, IBF a IBO.

Ruiz se tak postaral o obrovskou senzaci. Jenže ještě téhož roku v prosinci přišla odveta a do té nastoupil Ruiz s viditelnou nadváhou a Joshua jej jednoznačným způsobem vybodoval. Následně vyšlo najevo, že Ruiz vůbec netrénoval a utrácel obrovské peníze, které vydělal za první duel.

Následně Ruiz vyměnil trenéra a pomalu se vrátil do přípravy. Již několik měsíců se spekulovalo, že jeho soupeřem bude Američan Arreola, což se následně také potvrdilo. Duel byl původně plánován na 24. dubna, nakonec jej však promotéři posunuli na dnešní datum.

Devětatřicetiletý “The Nightmare” Chris Arreola naposledy boxoval v srpnu 2019, kdy jej ve dvanáctikolové bitvě přetlačil polský “Baby Face” Adam Kownacki. Od té doby Američan v ringu nestál a předpokládá se, že pokud se Ruiz na zápas dobře připraví, měl by být jasným favoritem.

Na včerejším vážení oba šokovali svou váhou. Andy Ruiz splnil to co sliboval a shodil od posledního duelu s Joshuou více jak dvanáct kilogramů. Má dokonce o 5 kilogramů méně než v prvním zápase s Joshuou, kde získal světové tituly.

Po tvrdé přípravě se zdá být i Chris Arreola. Už na první pohled překvapil parádní postavou, na kterou u něj nejsme úplně zvyklí. Navážil 103,6 kilogramů což znamená nejnižší váhu od vstupu mezi profesionály v roce 2003.