Obrovský válečník super welterové váhy otevře hlavní kartu galavečera Fury-Wilder 2!

197 centimetrů měřící válečník super welterové váhy Sebastian „The Towering Inferno“ Fundora (13-0-1, 9 KO) otevře hlavní kartu galavečera jehož hlavním tahákem bude titulová bitva mezi Furym a Wilderem.

Sebastian Fundora je naprosto nezvyklým úkazem. 197 centimetrů vysoký válečník se totiž pohybuje v super welterové váze. Tuto výšku by mu mohli závidět i někteří bojovníci těžké váhy. Vždyť aktuální král nejtěžší váhové kategorie Anthony Joshua je jen o centimetr vyšší. Naopak třeba Whyte s Ortizem jsou o čtyři centimetry menší. Dvaadvacetiletý Američan s příznačnou přezdívkou „Tyčící se peklo“ má navíc i rozpětí paží přes dva metry. Jen pro srovnání, například král super welterové váhy a šampion WBC Jermell Charlo měří 180 centimetrů a rozpětí paží má 185 centimetrů.

Brutální rozdíl, který ještě umocňuje fakt, že Fundora je levák. A hodně šikovný levák. Rodák z Floridy si díky svým výkonům zasloužil místo na hlavní kartě galavečeru v Las Vegas, kde hlavním tahákem bude odvetná titulová bitva mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem. Jeho soupeřem se stane o čtyři roky starší a o devatenáct centimetrů menší neporažený australský válečník Daniel Jason Lewis (6-0-0, 4 KO).