Obrovské britské derby domluveno! Dubois se střetne s Joycem 11.4.2020 v Londýně!

Fanoušci těžké váhy mohou vyčkávat další obrovský duel. 11.4.2020 se v londýnské O2 Aréně utká aktuální světová dvacítka Joe „Juggernaut“ Joyce (10-0-0, 9 KO) a světová pětadvacítka Daniel „Dynamite“ Dubois (14-0-0, 13 KO).

„ Potřebuji tenhle souboj. Čekám na něj už moc dlouho. Pošlu tě spát, takže si dones spacák.“ – Začal své povídání odhodlaný, stále teprve dvaadvacetiletý Dubois. Rodák z Londýna ještě nepoznal hořkost porážky mezi profesionály, ale tak stejně je na tom i jeho o dvanáct let starší soupeř a stříbrný medailista z olympijských her. Navíc Joyce má hned několik obrovských výhod oproti mladšímu krajanovi. Jednak obrovskou amatérskou zkušenost, když získal stříbrnou olympijskou medaili, bronzovou medaili na světovém šampionátu a zlatou medaili na evropské šampionátu.

Následně se přesunul do poloprofesionální ligy WBS, kde odboxoval šestnáct duelu a z toho jen dva prohrál (s Oleksandrem Usykem a Maximem Babaninem). Mezi profesionály si také připsal mnohem cennější skalpy, než Dubois, když před limitem zlikvidoval bývalého šampiona Bermana Stiverna, ruského obra Alexandera Ustinova a na body zničil i skvělého Bryanta Jenningse. Joyce má zkrátka zkušeností na rozdávání a navíc v britském národním týmu měl Duboise několikrát nehezky vyučit při sparingu, což by se také mohlo odrazit na psychice mladého knockoutéra, byť už je to nějaký ten pátek zpět.

„Bude to velký duel, kde bude v sázce opravdu mnoho. Jenže já mám zkušenosti, které si za peníze nekoupíte. Mám toho za sebou opravdu mnoho a jsem si jistý, že to bude ta klíčová věc v našem střetu.“ – Prozradil již čtyřiatřicetiletý britský „Kolos“, který nemá čas ztrácet čas a musí se rychle vydat k titulovým bitvám. „Jsem ve všem lepší než on. Mám lepší a tvrdší úder, mám lepší pohyb, jsem silnější. Jasně, on má výhodu ve zkušenostech, ale nikdy neměl proti sobě někoho takhle hladového.“ – Trval si na svém mladší „Dynamite“. Dámy a pánové již 11.4.2020 nás čeká opravdu hodně vyhecovaná britská bitva.