Obři se do sebe zaklesnou i v německém Magdeburgu!

Pod taktovkou německé stáje SES Boxing se do sebe v Magdeburgu zaklesnou těžké váhy. Na galavečeru se představí evropský šampion EBU Agit Kabayel (18-0-0, 13 KO). Jeho soupeřem bude odolný Ukrajinec Andriy Ruděnko (32-3-0, 20 KO) a představí se čtyřiadvacetiletý Tom Schwarz (23-0-0, 15 KO)

V co-main eventu by se měl domácímu publiku představit Tom Schwarz. Aktuální světová třináctka a německá jednička těžké váhy bude obhajovat titul WBO Inter-Continental proti nepříjemnému Chorvatovi Kristijanu Krstačičovi. Osmatřicetiletý Chorvat se sice narodil v Německu, žije v Německu, ale i přesto reprezentuje Chorvatsko. „V posledním týdnu jsme pracovali hodně v posilovně a trénovali jsme i atletiku. Krstačič může mít lepší figuru, ale ta mu v ringu nepomůže.“ – Hlásil na tiskové konferenci teprve čtyřiadvacetiletý obr. „Momentálně jsem absolvoval trénink v USA a vše podřídil přestupu do těžké váhy. Vím, že bude těžké zůstat na vítězné vlně mezi velkými chlápky.“ – Okomentoval Krstačič, který donedávna boxoval převážně křížovou váhu. Na jeho rekordu pak najdeme i několik českých a slovenských borců. Například Jindřicha Veleckého, Davida Vicenu, či Andrašika s Kusmirkem.

V hlavním duelu večera to bude ještě výživnější. Němec s tureckými kořeny Agit Kabayel, který okupuje dvacáté místo ve světovém žebříčku se popere s odolným Ukrajincem Andriyem Ruděnkem. Tomu patří sto třetí pozice. „Jestli v tomto boji zvítězím, tak by se mě mělo otevřít několik možností v horních patrech divize. Myslím si, že mám možnosti zamíchat kartami.“ – Okomentoval svoji situaci Kabayel. „Chci jen jednu věc.Vyhrát! Chci se stát mistrem Evropy a udělat zde v Německu hezký souboj.“ – Kontroval Ukrajinec, který v profesionálním ringu ještě neprohrál před limitem. Na podlahu ringu jej nedokázal dostat ani Alexander Povetkin, Hughie Fury, či Lucas Browne.