Obři v pohybu a těžká váha nabírá na obrátkách! Dočkáme se letos nových králů?

BOX-HEAVYWEIGHT-GER-UKR-UK-KLITSCHKO-FURYVelmi zajímavé, ale také kontroverzní duely, se chystají letos v královské váhové divizi, tedy v těžké váze. Mladí a talentovaní borci, hladoví po titulech a slávě, se ženou vzhůru. Ostřílení veteráni se pro změnu snaží obhájit své pozice před dravým mládím. Pojďme se tedy společně podívat, co nás v těžké váze čeká.

Tom Schwarz (18-0-0, 11 KO) vs. Adnan Redzovic (17-1-0, 6 KO) – 22.4.2017 – Thüringen, Německo.
Václav Pejsar vs Tom Schwarz
Teprve dvaadvacetiletého Toma Schwarze čeká další kariérní posun vpřed. Zatím vždy bojoval o tituly, které měli v přívlastku Youth, tedy juniorskou verzi. Nyní konečně přijde na řadu klasičtější verze titulu a to volný Inter-kontinentální titul WBO. Promotéři německého talentu zvolili cestu nejmenšího odporu a také dost možná nejsnadnější cíl. Mezi světovými šampiony je zrovna Joseph Parker, potažmo Hughie Fury, nejsnadnější volbou. Otázkou je, jestli Schwarz vůbec zvládne čtyřicetiletého Redzoviče porazit. V posledním duelu v hale Královka příliš nenadchl a jen velmi těsně, možná až kontroverzně, porazil vyčichlého chorvatského válečníka Ivicu Bacurina.

Otto Wallin (17-0-0, 11 KO) vs. Gianluca Mandras (12-4-0, 5 KO) – 22.4.2017 – Sundsvall, Švédsko.
Otto Wallin
I další boxer mladší generace dostane svoji první šanci porvat se o titul, přesněji o volný kontinentální titul WBA. Otto Wallin se momentálně nachází na osmatřicátém místě světového žebříčku. Jeho soupeř Gianluca Mandras je o celých 133 míst za ním a tak zřejmě žádné překvapení nehrozí. Překvapení nastalo u jeho švédského kolegy Adriana Granata (14-1-0, 13 KO), který senzačně nezvládl svůj březnový duel s Alexanderem Dimitrenkem (40-3-0, 26 KO) a padl v prvním kole knockoutem. I díky tomuto, se nyní 197 centimetrů vysoký Wallin, sluní na prvním místě švédských těžkých vah.

Mike Perez (21-2-1, 13 KO) vs. TBA – 22.4.2017 – Belfast, Severní Irsko.
Alexander Povetkin Vs Mike PerezAč zřejmě nepůjde o nějaký titul a soupeř je stále neznámý, musel jsem tento souboj zařadit mezi ty zajímavější. Proč? Mike Perez jednoznačně patřil mezi širší špičku těžké váhy a nejeden borec z něj měl strach. Brutální bitva mezi kubánským rodákem žijícím v Irsku a tvrdým ruským válečníkem Magomedem Abdusalamovem (18-1-0, 18 KO) se vryla všem fanouškům boxu do paměti. Abdusalamov v tomto boji utrpěl poranění mozku a dodnes jej ničí následky drastického boje. I na Perezovi to zanechalo velké psychické rány a on sám se s nimi zřejmě nemohl dlouhou dobu srovnat. Po tomto souboji zůstal aktivní a dokázal remizovat s Carlosem Takamem (34-3-1, 26 KO), velmi sporně prohrál s Bryantem Jenningsem (19-2-0, 10 KO) a až Alexander Povetkin (31-1-0, 23 KO) jej dokázal přesvědčivě a dost drsně knockoutovat. Pokud se Perez se svoji životní bitvou srovnal a vrátí se ve formě, kterou oplýval v boji s Abdusalamovem, tak se pánové na předních pozicích světového žebříčku mají na co těšit.

Kubrat Pulev (24-1-0, 13 KO) vs. Kevin Johnson (30-7-1, 14 KO) – 28.4.2017 – Sofie, Bulharsko.
Kubrat Pulev vs Kevin JohnsonBulharská „Kobra“ Kubrat Pulev se vydává jasnou a snadnou cestou k titulům. On sám prohlásil, že je připravený vyzvat vítěze duelu Wladimir Klitschko (64-4-0, 53 KO) a Anthony Joshua (18-0-0, 18 KO). Pomoct by mu k tomu měla inter-kontinentální verze titulu WBA, o kterou se porve s americkým veteránem Kevinem Johnsonem. Na rovinu musím říct, že tento souboj vypadá velmi nudně. Pulev, který nehýří zrovna knockoutovou bilancí se utká s držákem Johnsonem a ani jeden neboxuje zajímavé duely. Navíc se utká světová čtyřka se světovou 112., což je pro oko diváka až hrozivé. Pulev nechce ztratit pozici vyzyvatele a tak zvolil hrozný, leč logický postup.

Wladimir Klitschko (64-4-0, 53 KO) vs. Anthony Joshua (18-0-0, 18 KO) – 29.4.2017 – Londýn, Velká Britanie.
Joshua vs W. KlitschkoK tomuto duelu již zřejmě netřeba nic dodávat. Na straně jedné dlouholetý ukrajinský vládce těžké váhy, který se na sklonku kariéry pokusí získat zpět, co ztratil v duelu s Tysonem Furym (25-0-0, 18 KO). Na straně druhé silný, mladý a hladový šampion organizace IBF, Anthony Joshua. Oba borci si to rozdají ještě o tituly WBA Super a IBO. Zvládne Wladimir Klitschko uzemnit mladého Brita a vrátit se na trůn? Nebo zvítězí mladý Joshua a pošle tak Ukrajince do důchodu?

Joseph Parker (22-0-0, 18 KO) vs. Hughie Fury (20-0-0, 10 KO) – 6.5.2017 – Auckland, Nový Zéland.
Joseph ParkerMladého šampiona vyzve ještě mladší vyzyvatel. Oba borci se mohou pyšnit nulou v kolonce prohraných duelů. Kdo tedy ukořistí světový titul WBO není zcela jasné. Parker je silový borec, který knockoutoval osmnáct ze svých dvaadvaceti duelů. V rekordu pak najdeme taková jména jako Takam, Dimitrenko, či Andy Ruiz Jr. a zrovna u posledně jmenovaného bych se zastavil. Pokud je u Parkera místo, kde začít váhat, tak zrovna u jeho posledního duelu s Ruizem. Ten podle většiny expertů prohrál a zachránilo jej domácí prostředí. Hughie Fury rozhodně není žádná KO mašina. Své soupeře ovšem dokáže rozebrat na součástky a s přehledem vybodovat. Perfektně pracuje nohama a ruce rozhodně rychlostně nezaostávají. Což zrovna v souboji mezi Parkerem a Ruizem hrálo ve prospěch Američana s mexickými kořeny.

Robert Helenius (24-1-0, 15 KO) vs. Dereck Chisora (26-7-0, 18 KO) – 27.5.2017 – Helsinki, Finsko.
Dereck Chisora vs Robert HeleniusOba borci se již střetli v roce 2011 a byla z toho vyrovnaná a hlavně fantastická podívaná, kterou dle mnohých vyhrál Chisora. Leč bodový rozhodčí ve Finsku byly jiného názoru a přiklonili se na stranu domácího bijce. Helenius po Chisorovi odboxoval ještě pár duelů, následně musel na chvíli přerušit svoji kariéru. Jednak se dohadoval se svým promotérem, druhak musel řešit problémy s rameny. Po návratu to vypadalo, že finský obr bude kandidátem na post vyzyvatele jednoho z šampionů. Jeho snažení však razantně utnul Johann Duhaupas, který „Severskou noční můru“ tvrdě knockoutoval v šestém kole. Chisora je takový boxerský nezmar. Po tom co prohrál s Heleniusem jej porazil i Vitali Klitschko a David Haye. Po té opět vyšplhal v žebříčku, aby jej následně zmlátil bez bázně a hany Fury, Pulev a Whyte. I když v případě posledně jmenovaného šlo o velmi vyrovnaný a těsný duel. Každopádně oba borci si to rozdají o uvolněný stříbrný titul WBC a nuda to určitě nebude!