Obrazem: Helenius v plném tréninku!

Finský Viking Robert Helenius loni v březnu šokoval, když dokázal ve čtyřech kolech zničit favorita duelu Adama Kownackiho. Od té doby v ringu nestál, ale měli bychom se dočkat odvety!

Sedmatřicetiletý finský boxer “The Nordic Nightmare” Robert Helenius (30-3-0, 19 KO) byl po prohrách s Francouzem Johannem Duhaupasem, Britem Dillianem Whytem a Američanem Geraldem Washingtonem odepisován a očekávalo se, že se k větším zápasů nedostane.

Jenže loni v březnu si ho za soupeře vybral do té doby neporažený polský bojec “Baby Face” Adam Kownacki (20-1-0, 15 KO), který byl jasným favoritem duelu a také v průběhu zápase po třetím kole vedl na body 30: 27 a 2x 29:28. Jenže přišlo čtvrté kolo a Helenius svého soupeře ukončil.

Následně se měl vrátit do ringu v létě, jenže pandemie koronaviru návrat zkomplikovala. Kownacki začal vyžadovat odvetu, na kterou Helenius kývl a čeká se na datum a konání boje. Finský boxer je v plném tréninku a na fotkách je vidět, že maká na sto procent. Dokáže Fin, kterému aktuálně patří 16. pozice světového ratingu těžké váhy znovu překvapit a potvrdit vítězství na Polákem?