O víkendu slavili vítězství před limitem Avanesyan, Yoka i Schwarz!

O víkendu se uskutečnilo hned několik hodně zajímavých soubojů a některé z nich končili opravu hodně rychle, některé až expresně. Pojďme se společně podívat na ty nejzajímavější duely, které se odehráli v posledním zářijovém víkendu.

David Avanesyan (25-3-1, 13 KO) vs. Kerman „Revolver“ Lejarraga (28-2-0, 23 KO) – Oba borci se již střetli začátkem tohoto roku a evropský pás EBU welterové váhy tehdy nesl do ringu sedmadvacetiletý Španěl, Kerman Lejarraga, kterého však o čtyři roky starší Avanesyan zaskočil a ukončil v devátém kole. Nyní se oba střetli znovu a opět na stejném místě, tedy na domácí půdě rodáka z Bilbaa. Většina fanoušků očekávala, že španělský „Revolver“ svoji chybu napraví, jenže ten spíše dostřílel. Rus jej ukončil již v prvním kole a svůj titul EBU hladce obhájil.

Tom Schwarz (26-1-0, 18 KO) vs. Ilja Mezencev (20-2-0, 17 KO) – I dalším zajímavým víkendovým soubojem byla odveta, ale tentokrát šlo o chasníky z těžké váhy a i zde slavil ten, který slavil v prvním duelu. Pětadvacetiletý Tom Schwarz nadále pracuje na svém návratu po drtivé porážce s Tysonem Furym a k tomu mu krásně pomohl krajan narozený v Kazachstánu. O dva roky mladší Mezencev totiž vydržel šest kol, než definitivě padl. Schwarz si tedy připsal druhou důležitou výhru v řadě a získal do držení mezinárodní pás IBF.

Tony „La Conquete“ Yoka (7-0-0, 6 KO) vs. Michael Wallisch (20-3-0, 13 KO) – Své sedmé vítězství v profesionální kariéře si připsal i další obrovský talent těžké váhy. Zlatý olympijský medailista a aktuální světová dvaačtyřicítka těžké váhy, Tony Yoka, si ve třech kolech poradil s německým obrem Michaelem Wallischem. Sedmadvacetiletý rodák z Paříže si svého o šest let staršího soka první dvě dějství četl a ve třetím nemilosrdně zaútočil. Z prvního knockdownu se Wallisch ještě dostal, ale za pár vteřin opět ochutnal podlahu ringu. Ringový sudí Pierre Derval raději ukončil trápení bývalého držitele evropského pásu WBO.